Експерт: Насіннєвий фонд сої цього року значно зменшено!
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Купить семена сои

Нестабільні погодні умови, свідками яких ми щороку стаємо, красномовно засвідчують той факт, що клімат в Україні поступово змінюється. А тому не варто сподіватися, що наступного сезону весна буде такою ж, як і декілька років тому. Навпаки, слід сприймати нові виклики природи ‒ весняні заморозки і літню посуху ‒ вже не як виняток із загальновідомого правила, а, скоріш за все, як тенденцію, ефективно протистояти якій сьогодні можна лише за допомогою нових та перевірених сортів сої з ультрараннім терміном вегетації.

У цьому переконаний експерт соєвого ринку, начальник відділу агроконсультацій Торгового дому «Соєвий вік» Оксана Горбачова.

‒ Природні катаклізми істотно зменшили насіннєвий фонд сої цього року. Восени одним із найголовніших проблемних моментів для аграріїв є подовження строків достигання сої. Щодня ми приймаємо велику кількість дзвінків від фермерів із скаргами на те, що частина їхнього врожаю сої (навіть середньостиглих сортів) вже знаходиться під снігом, ‒ розповідає експерт.

‒ Незадовільні погодні умови спричиняють подовження вегетації. Звідси ‒ збирання врожаю відтерміновується все далі, соя після таких екстремальних умов дозрівання має низький рівень схожості, а також легко піддається ураженню хворобами на зразок фузаріозу, аскохітозу, бакторіозу та інших. І, як наслідок, можемо отримати ще один негативний момент ‒ загнивання врожаю. І це не кажучи вже про посівний матеріал, який деякі наші аграрії полюбляють купувати за дещо нижчою ціною у сумнівних дистриб’юторів, без відповідних сертифікатів. Який результат дасть така продукція у підсумку ‒ не знає ніхто, ‒ констатує фахівець Торгового дому «Соєвий вік».

‒ Вистачає проблем і навесні, ‒ продовжує Оксана Горбачова. ‒ У цілому, 2017 рік став підтвердженням того, що у квітні-травні в Україні гарантовано слід очікувати заморозків, які в подальшому замінить різке потепління і тривала посуха. У цьому сезоні ми побачили, що ті аграрії, хто не знав, як боротися із цим явищем, втрачали частину посівів, а потім заново їх пересівали, втрачаючи при цьому великі гроші. Саме тому, враховуючи усі вищезазначені проблеми, ми продовжуємо говорити про урожайність сої в Україні на рівні 45 ц/га як про щось неймовірне, отримуючи по факту значно менші врожаї.

Проаналізувавши цю ситуацію, ми прийшли до висновку, що ультраранні сорти сої ‒ найефективніші для вирощування в умовах мінливого клімату. Згодом наші експерименти та отриману з них аналітику на практиці підтвердили запити фермерів, які у цьому році найбільше цікавилися ультраранніми сортами сої селекції «Соєвий вік» АННУШКОЮ та БІЛЯВКОЮ ‒ єдиними на українському ринку сортами сої з коротким терміном вегетації (75-85 днів) та потенціалом урожайності 4 тонни.

Саме ультраранні сорти сої дають можливість аграріям за досить короткий період часу виростити урожай. Крім того, саме АННУШКА і БІЛЯВКА ‒ єдині в Україні сорти, які можна вирощувати пожнивно, отримуючи додатковий прибуток влітку, коли земля простоює, ‒ відзначила Оксана Горбачова і додала, що, безумовно, найголовнішим залишається той факт, що ультраранні сорти на практиці вирішують найболючіші на сьогодні питання для вітчизняних сільгоспвиробників ‒ час посіву і збирання врожаю.