Наразі вміст поживних речовин в українських чорноземах вже вдвічі нижчий, ніж в землях Західної Європи, де понад 150 років триває ера хімізації.
Про це заявив директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» Святослав Балюк, повідомляє Рropozitsiya.com.
За його словами, за останні 130 років чорноземи в Україні втратили 30-40% гумусу, тому вже перейшли до розряду ґрунтів із середньою родючістю. До того ж, з 26 млн га українського чорнозему не менш як 15 млн га перебувають у деградованому стані.
Експерт наголосив на необхідності створення державної служби з охорони ґрунтів, на зразок такої, як діє у США, яка візьме на себе повну відповідальність за стан земельних ресурсів.
Також він повідомив, що Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені Соколовського спільно з Мінагрополітики підготував проект закону «Про збереження ґрунтів та охорону їх родючості» та Державну програму охорони ґрунтів, які запропонував прийняти найближчим часом.
Читайте також: Загальна вартість українських сільгоспземель становить близько 600 млрд гривень За перший рік після зняття мораторію буде продано не більше 10% землі ― Козаченко
Читайте також:
Загальна вартість українських сільгоспземель становить близько 600 млрд гривень
За перший рік після зняття мораторію буде продано не більше 10% землі ― Козаченко
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта