В Європейському Союзі 20% аграрного ВВП йде на державну підтримку АПК, а в Україні це поки що лише 1%, але це вже перший крок.
Про це сказала в. о. генерального директора Української аграрної конфедерації (УАК) Марія Дідух, передає прес-служба УАК.
«Те, що аграрії у 2017 році отримають дотації, а також збереження держпідтримки для твариннництва, садівництва, овочівництва й виноградарства ― результат титанічної роботи аграрних громадських організацій, яким вдалося встановити діалог з владою», ― сказала Дідух.
За її словами, ще влітку існувала реальна загроза того, що українські аграрії залишаться взагалі без будь-якої підтримки. Однак громадським асоціаціям вдалося знайти компроміс з Урядом.
«Той результат, який ми маємо сьогодні, це лише сота частина з того, скільки варіантів було опрацьовано. Дійсно, 4 млрд грн загального фонду не є тою сумою, яка б задовольнила весь агросектор. В Європейському Союзі 20% аграрного ВВП йде на державну підтримку АПК, а у нас це поки що лише 1%. Але це вже перший крок», ― зазначила Дідух.
Ще одна хороша новина для аграріїв, за її словами, ― зведені до мінімуму корупційні ризики при розподілі держпідтримки.
«У 2017 гроші не направлятимуться через кабінети чиновників, а навпаки ― аграрні підприємства будуть отримувати їх напряму в автоматичному режими. Це дуже важливо», ― наголосила в. о. гендиректора УАК.
Читайте також: Нові правила оподаткування та держпідтримки аграріїв у 2017 ВР ввела єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті
Читайте також:
Нові правила оподаткування та держпідтримки аграріїв у 2017
ВР ввела єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта