Одним з основних проблемних питань для експорту українського зерна є не надто високий попит імпортерів.
Про це заявила експерт відділу трейдингу ПАТ «ДПЗКУ» Тетяна Мороз, пише «АПК-Інформ».
За її словами, наразі український ринок пшениці розвивається за сценарієм минулого року, при цьому будь-яких серйозних побоювань за майбутній урожай, як це було в минулому році, в Україні сьогодні немає.
«Всі пам'ятають минулорічну ситуацію з озимими в Україні та високий урожай в результаті. У наступному році високої врожайності озимих очікувати не варто, але, якщо все так піде і далі, урожай буде не нижче середнього. Тому можна сказати, що, в цілому, ситуація з озимимою сівбою в Україні не є особливо критичною», ― зазначила вона.
Говорячи про експорт української пшениці, Мороз зазначила, що, за її оцінкою, до кінця 2016 року з України буде відвантажено приблизно 11 млн тонн зернової з прогнозованих за підсумками 2016/17 МР 16-16,5 млн тонн, а одним з основних проблемних питань для українського зерна є не надто високий попит імпортерів.
«При цьому в Росії до теперішнього часу експорт пшениці склав приблизно 13,7 млн тонн з 30 млн тонн потенційного сезонного обсягу, в Європі ― 11,3 (до кінця року ― 12-13 млн тонн) з 25 млн тонн, у США ― 12,5 млн тонн. Таким чином, дефіцит пропозиції пшениці на світових ринках наразі не спостерігається», ― додала експерт.
Читайте також: Запаси зернових і насіння соняшнику в Україні скоротились на 2,4 млн тонн Найбільшим споживачем українського зерна минулого тижня була Індія
Читайте також:
Запаси зернових і насіння соняшнику в Україні скоротились на 2,4 млн тонн
Найбільшим споживачем українського зерна минулого тижня була Індія
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта