Відсутність державного контролю над сівозміною в Україні і нещадна експлуатація земель призвели до того, що українські чорноземи стали вдвічі менше родючими.
Таку думку висловив глава Сільськогосподарської асоціації «Нива Переяславщини» Олександр Мостіпан, передає «ГолосUA».
«Люди щороку або через рік гублять землю соняшником, якого в радянські часи дозволяли сіяти тільки на 8% площі. Що ж буде з землею — звичайно, буде виснажуватися. Через те, що сівозміна порушений по всій країні, через те, і погіршується якість ґрунтів», — пояснив аграрій.
За його словами, соняшник дуже сильно виснажує землю, інші культури також, якщо фермери не вносять в землю достатню кількість добрив.
У той же час, як пояснив Мостіпан, внесення органічних добрив дозволяє навіть поліпшити якість і врожайність землі. Однак таке поводження з землею може дозволити собі тільки дбайливий господар, тоді як більшість земель віддані господарями в оренду, внаслідок чого вони безжалісно експлуатуються.
На його думку, держава має запровадити жорсткий контроль над сівозміною в Україні, як це було раніше, і штрафувати селян за порушення. Так, за словами експерта, йдуть справи, наприклад, у Франції, де місцеві фермери змушені суворо стежити за нормами сівозміни.
Нагадаємо, на сьогоднішній день, згідно з даними директора ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені Соколовського2 Святослава Балюка, вміст поживних речовин в українських чорноземах вже вдвічі нижче, ніж в землях Західної Європи, де більше 150 років триває ера їх хімізації.
Читайте також: Українські чорноземи втрачають родючість Загальна вартість українських сільгоспземель становить близько 600 млрд гривень
Читайте також:
Українські чорноземи втрачають родючість
Загальна вартість українських сільгоспземель становить близько 600 млрд гривень
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта