Міністр агрополітики Тарас Кутовий вважає, що 5,5 млрд грн дотацій аграріям та 1% від сільськогосподарського ВВП ― це перемога.
Про це пише «Економічна правда».
За його словами, спочатку Мінфін взагалі не розглядав можливість мільярдних дотацій аграріям через дефіцит бюджету.
«Початкова позиція Мінфіну — залишити все на рівні попереднього року, а попередній рік — це 350 млн грн. Я ж наполягав на 1%. Потім Мінфін запропонував до розподілу 700 млн грн. Мовляв, ми вам удвічі збільшуємо, але я казав, що це абсолютно не відображає потреб», ― розповів Кутовий.
«Пізніше з'явилися балансові цифри щодо спеціального режиму. Була створена робоча група за участю заступників міністра фінансів і самого міністра фінансів. Коли цифра 5,5 млрд грн вперше потрапила в парламент, це вже була загальна позиція. Вважаю, що 1% і 5,5 млрд грн — це перемога», ― додав він.
Крім того, за словами міністра, з МВФ немає протиріч.
«Підтримка галузі визначена і обмежена обсягами дотування. Що дуже важливо? Щоб у січні-березні якісь гравці не сконсолідували собі більшість ПДВ для відшкодування і не вибрали весь пул, а на інші місяці нічого не залишилося, ми цей пул коштів розбили на 12 рівних частин на рік», ― сказав Кутовий.
Він додав, що для обмеження найбільших гравців ринку встановлено «стелю» в обсязі отримання — не більше 2 млрд грн. Такий підхід дозволяє розподілити кошти рівномірно між всіма виробниками.
За словами міністра, щодо справедливого розподілу були дуже жваві дискусії.
«За нашими розрахунками, потрібно було 3,6 млрд грн, а ми даємо 4 млрд грн. Повинно вистачити всім, у тому числі птахівництву», ― сказав він.
Крім того, стосовно підтримки, яку отримає лідер галузі птахівництва «Миронівський хлібопродукт» (МХП), Кутовий зазначив, що його неможливо виділити в загальній масі всього бізнесу в Україні, галузь дуже інтегрована.
«Profit margin у них, здається, 17%. Потрібно порахувати варіант, що у них буде, якщо зняти цю допомогу. Чи не стане там з плюс 17% мінус 3%. Компенсаторний механізм щодо ПДВ — дуже велика і суттєва складова їхньої маржі», ― прокоментував він.
Міністр наголосив, що він не задоволений цією системою на 100%.
«На перспективу програми підтримки галузі повинні бути різними. Можуть бути програми підтримки на гектар, але за певними напрямками, які нам потрібні», ― підсумував Кутовий.
Читайте також: Держпідтримка у розмірі 1% від аграрного ВВП ― лише перший крок Порошенко підписав Держбюджет-2017
Читайте також:
Держпідтримка у розмірі 1% від аграрного ВВП ― лише перший крок
Порошенко підписав Держбюджет-2017
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта