«Агропродсервіс» у 2017 планує зібрати з гектара 10 тонн зернових
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Через погодні умови врожай поточного року не повністю виправдав сподівання компанії «Агропродсервіс», проте в цілому підприємство задоволене результатами ранніх зернових культур.

Про це розповів директор компанії Андрій Баран, передає прес-служба підприємства.

«Якщо поставити запитання, чи нинішній рік повністю виправдав наші сподівання, ― то я б сказав, що, на жаль, ні», ― зазначив Баран.

За його словами, взнаки далися складні погодно-кліматичні умови.

«Другий рік підряд ми працювали в умовах серйозної засухи. Але в цілому ми задоволені результатами ранніх зернових культур і зібрали їх не менше, ніж минулого року», ― сказав директор підприємства.

Він додав, що середній урожай озимої пшениці по компанії складає 7,5 т з гектара, майже 7 т ― ярого ячменю і понад 3 т озимого ріпаку.

«А на наступний рік знову ставимо перед собою завдання вийти на десятитонну урожайність зернових з кожного гектара», ― заявив Баран.

За його словами, аномальні погодні умови негативно відбилися й на цукровому буряку, кукурудзі та сої. Дві останні культури від засухи постраждали особливо. Відтак сої на круг отримали трохи більше 2 т. Аналогічна ситуація і з кукурудзою. Її врожайність дещо нижча минулорічної ― від 6-11 т з гектара.

«Така строкатість зумовлена передусім кількістю вологи. На врожайність впливає і термін сівби. Найранші посіви, навіть ті, що весною потерпіли від заморозків, дали значно кращий результат. Тож надалі будемо намагатися сіяти кукурудзу якомога швидше», ― сказав Баран.

«Окрема тема ― цукровий буряк. Він вимагає найбільше уваги і затрат, але водночас є найприбутковішим. І навіть при цьогорічних аномаліях майже 60 т з гектара при середній цукристості 18,5%, які ми отримали, дають змогу говорити про рентабельність цієї культури», ― наголосив він.

Довідка:

Потужності корпорації «Агропродсервіс» розташовані в трьох областях ― Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській. Основні напрямки діяльності: рослинництво, насінництво, виробництво комбікормів, свинарство, птахівництво і молочне скотарство. Земельний банк ― 40 тис. га.

Читайте також:

Внаслідок потепління озимі на півдні України почали рости

Експорт зерна з України складає майже 22 млн тонн