В експорті вітчизняних соків лідируючу позицію зайняв новий гравець ― компанія ОДЕО, яка раніше не займалося постачанням соків і нектарів на зовнішні ринки.
Про це пише Landlord.
Незважаючи на попит на соки в українських споживачів, зниження купівельної спроможності і втрата основного ринку збуту стримують розвиток галузі. У той же час, пропозиція сокової продукції навіть перевищує попит. За даними ProConsulting, на вітчизняному ринку працює достатня кількість виробників, які займають 95% ніші, решта 5% припадає на імпортерів.
Зазначається, що в експорті вітчизняних соків лідируючу позицію з часткою 29% зайняв новий гравець ― компанія ОДЕО. Це підприємство раніше не займалося постачанням соків і нектарів на зовнішні ринки, тим не менше, воно зуміло істотно потіснити старожилів ринку.
Решту позицій в ТОП-5 експортерів, згідно з маркетинговим дослідженням, проведеним компанією Alliance Capital Management, займають компанії «Сандора» (10% від загального обсягу), «Дінтер Україна Скала» (8%), НВП «Гетьман» (7%), «Со'ок »(6%).
В той же час ооставки за кордон повністю припинили компанії «Росконцентрат Україна» і «Консервний завод Поповецький». Істотно зменшила обсяг експорту своєї продукції компанія «Вінні-Пектин».
Крім того, основний обсяг продукції з України поставляється в Польщу - її частка склала 45%, хоча ще в минулому році питома вага поставок в цю країну була всього на рівні 18% від загального обсягу експорту в натуральному вираженні.
Помітно знизилися обсяги поставок соків і нектарів на білоруський ринок ― частка цієї країни склала 17% від загального обсягу експорту, проти 26% в 2015 році. Далі йдуть Словаччина (11%), США (8%) і Грузія (4%). Істотно знизився обсяг експорту соків і нектарів в Австрію і Нідерланди.
Найдорожчу продукцію на зовнішній ринок відправила компанія «Атлантіс», найдешевшу ― Одеський консервний завод.
Згідно з даними Держстатистики, фруктових і овочевих соків в першій половині поточного року в Україні було вироблено 97,9 тис. тонн, що на 15% менше, ніж за аналогічний період 2015 року. Сегмент сокових сумішей при цьому виріс на 1,4% ― до 105 тис. тонн.
Читайте також: Україна експортувала рекордний обсяг замороженої малини Білорусь почне виробляти роботів для збору яблук
Читайте також:
Україна експортувала рекордний обсяг замороженої малини
Білорусь почне виробляти роботів для збору яблук
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта