«Артемсіль» планує у 2017 виробити 1,6 млн тонн солі
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Державне підприємство «Артемсіль» (Соледар, Донецька область) планує зберегти виробництво солі на рівні 1,6 млн тонн в 2017 році порівняно з поточним роком.

Про це повідомила прес-служба підприємства, передають «Українські Новини».

«Підприємство очікує зробити й реалізувати в 2016 році 1,6 млн тонн солі, у проекті фінансового плану на 2017 рік передбачено обсяг видобутку на рівні 2016 року — 1,6 млн тонн», — сказано в повідомленні.

Також зазначається, що протягом останніх років спостерігається зниження видобутку й реалізації солі, що пов'язане із втратою частини внутрішнього ринку збуту солі у вигляді анексованого Росією Криму й тимчасово окупованих територій Донецької й Луганської областей.

Також підприємство нагадує про заборону ввозу продукції в Росію - з 1 листопада поточного року діє повне ембарго на поставки всього асортименту продукції.

Крім того, «Артемсоль» констатує вплив на госпдіяльність таких факторів, як недостатнє забезпечення рухомим складом для перевезення продукції, особливо за кордон; аномально тепла зима 2015/2016 у країнах Європейського Союзу, велика питома вага транспортної складової в ціні реалізованої продукції.

Водночас у 2017 році планується збільшення обсягів відвантаження продукції в країни близького зарубіжжя на 54 тис. тонн, у країни далекого зарубіжжя (країни ЄС) — на 258 тис. тонн порівняно з 2016 роком.

«Важливим для "Артемсолі" є відновлення поставок на хімічні підприємства Європи — наприклад, Новацькі хімічні заводи (Словаччина) і BorsodChem (Угорщина)», — зазначила прес-служба, додавши, що такі поставки не будуть залежати від фактору сезонності, на відміну від поставок солі для посипання доріг.

Також планується поновлення поставок на ринок Німеччини й збільшення обсягу відвантаження продукції в Болгарію.

«Крім того, важливо почати відвантаження в придунайські країни через порт Ізмаїл по ріці Дунай — у Боснію й Герцеговину, Хорватію; збільшення обсягу відвантаження на існуючі ринки — Польща, Румунія, Сербія, Австрія. У грудні 2016 року відбулася двостороння зустріч із представниками промисловців Албанії. Досягнуто попередніх домовленостей, проробляються питання логістики», — сказано в повідомленні.