За попередніми даними Мінагрополітики України у 2016 році виробництво основних видів олійних у первинно-оприбуткованій вазі склало 18,7 млн тонн, в тому числі: соняшник – 13,5 млн тонн, сої – 4,1 млн тонн, ріпаку – 1,1 мл .тонн.
Зростання відбулось за рахунок рекордного виробництва насіння соняшнику в обсязі 13,5 млн тонн (зростання проти 2015 року — 121,6%), повідомляють в асоціації «Укроліяпром».
Можливість забезпечити максимальну переробку насіння соняшнику на вітчизняних потужностях дала змогу збільшити виробництво олії соняшникової та її експорту у 2016 році (порівняно з 2015 роком) у 1,23 рази.
Незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, знецінення гривні та обмеженість кредитних ресурсів, Україна зберегла лідерські позиції щодо виробництва та експорту олії соняшникової на світовому ринку.
Позитивним є нарощування виробництва у 2016 році олії соняшникової рафінованої (105%), яке після деякої перерви розпочало зростати, починаючи з вересня 2016 року.
Викликає занепокоєння скорочення виробництва соєвої та, особливо, ріпакової олії (на 36%), яке пояснюється масовим експортом насіння ріпаку та бобів сої, на які не розповсюджується експортне мито.
Потужності з переробки насіння олійних культур на початок 2017 року перевищать 18 млн тонн, що дозволяє переробляти весь вирощений урожай олійних. За останні роки значно зросли потужності з переробки ріпаку та сої. Так, потужності з переробки сої досягли 3,5 млн тонн на рік, ріпаку – понад 2 млн тонн на рік. Проте, через масовий експорт сої та, особливо, ріпаку завантаженість вітчизняних потужностей не перевищує 30%.
Головна умова подальшого стабільного розвитку олійно-жирового комплексу України – це не тільки збереження експортного мита на насіння соняшнику, але й значне нарощування переробки насіння ріпаку та сої на вітчизняних потужностях.
У 2017 році олійно-жирова галузь України має також можливості нарощування виробництва та експорту маргаринової продукції,жирів спецпризначення та майонезу.
У 2017 році бажаємо всім працівникам олійно-жирового комплексу України подальшого зростання виробництва олійних та максимальної їх переробки на вітчизняних олійнодобувних підприємствах, а в цілому бажаємо стабільного розвитку і достатку.
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта