Погода негативно вплинула на кількість гризунів на полях озимих
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Температурний режим, часте випадання опадів у вигляді дощу та снігу призвело до надмірного перезволоження ґрунту на переважній більшості території країни, що негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів. 

У Житомирській, Луганській областях відмічали затоплення 5-8% колоній гризунів, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«Скрізь на 5-51% посівів озимих зернових нараховується 1-3, осередково в полях Херсонської області 4 жилих колоній на гектар. На 10-86% обстежених площ озимого ріпаку виявляли 0,5-3 колоній на гектар. У багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур на 40-100% обстежених площ мають місце 1-5, макс. 7 (Київська, Херсонська обл.) колоній на гектар. Повсюди гризунами пошкоджено 1-3% рослин озимих культур та багаторічних трав у слабкому та середньому ступенях», — йдеться в повідомленні.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі утримання стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни можуть продовжувати розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених родентицидів.

Скрізь продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень, перевірка зерна і зернопродуктів на наявність комірних шкідників. У переважній більшості зразків шкідників не виявлено, лише у Волинській та Полтавській областях у фуражному ячмені, пшениці виявлено слабке заселення комірними кліщами. Тому, контроль за станом збереження зерна слід проводити постійно і, в разі виявлення комірних шкідників, приступити до знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами.