Чи відповість екс-губернатор Дніпропетровської області - власник KSG Agro за підготовку замаху на банкіра?
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

200795.jpg

Ухід Глави НБУ Валерії Гонтаревої може розкрити ряд резонансних тем, пов'язаних зі злочинами в банківській сфері. Не випадково правоохоронці активізували розслідування по колишньому губернатору Дніпропетровської області Сергію Касьянову, проти якого відриті кримінальні справи про спробу фізичного усунення конкурентів при махінаціях з майном державних банків.

 

Бізнес Сергія Касьянова починався з імпорту болгарської зубної пасти "Поморін" і шампуню "Кря-кря", але ось реальні мільйони доларів екс-губернатор Дніпропетровщини заробив, провертаючи незаконні махінації в банківському секторі. Попросту - "кидав" державні банки, змінюючи заставне майно.

Однак потім дійшло і до відвертого криміналу - правоохоронні органи розслідують діяльність Касьянова і його родича, побіжного нардепа Олександра Шепелева в підготовці вбивства і незаконному утриманні банкіра Сергія Дядечка. Шепелев вже ховається від правосуддя в Росії, а Касьянов, враховуючи інтерес до його персони з боку силовиків, в тривозі живе в Україні.

Ім'я Олександра Шепелєва стало відомо у зв'язку з гучною історією "Родовід Банку", який не пережив кризи 2008 року. Розлючені вкладники, серед яких було чимало пенсіонерів, ледь не штурмували відділення, щоб забрати свої гроші. На тлі цього тодішній прем'єр Юлія Тимошенко кинулася рятувати банк з метою набрати очки перед президентськими виборами 2010 року. У підсумку держава рекапитализувала "Родовід", викупивши 99,97% акцій банку. "Наглядати" за новим державним банком був призначений народний депутат від БЮТ Шепелев.

Але значна частина виділених державою грошей на порятунок потерпілого крах банку пішла зовсім на інші цілі. Як розповіли пізніше перебуваючий під арештом тимчасовий адміністратор банку Сергій Щербина, а також екс-віце-президент "Родовід Банку" Сергій Дядечко, організатором розкрадання коштів держбанку був Шепелєв. За словами Дядечко, головну роль в схемі вимивання фінансів з "Родовід Банку" грало адвокатське об'єднання "Бріарей". Даній компанії банк заплатив 301,6 млн грн за надання юридичних послуг, після чого гроші декількома траншами було перераховано на рахунки людей близьких до Шепелеву. Втім, були схеми і скромніше і простіше. Так, за даними слідства, 24 млн грн було вкрадено на фіктивному ремонті в офісному комплексі на розі Софійської площі і Рильського провулка в Києві, який належав дружині Шепелєва Галині.

На ключового свідка схем з викачування грошей з "Родовід Банку" - банкіра Сергія Дядечка - кілька разів робили замах. У 2012 році кілер випустив по автомобілю Дядечко 26 куль і лише завдяки щасливому випадку, банкір залишився живий, а водій і випадковий перехожий отримали поранення.

Після цього, Дядечко намагалися вивезти в Росію. "Влітку 2013 року Шепелєв приступив до організації наступного замаху. Він домовився в Росії, що там буде сфабриковано проти мене кримінальну справу про тероризм. Дали показання, що я нібито передавав гроші чеченським бойовикам. Після цього мене повинні були оголосити в міжнародний розшук, після чого Інтерпол повинен був мене затримати і передати в Росію, де зі мною розправилися б у в'язниці", - розповів банкір.

За словами Дядечко, за фабрикацію цієї кримінальної справи його організаторам в РФ перерахували 1,3 мільйона доларів з рахунків компанії ICD Investments, яка належить свату Шепелєва Касьянову.

Як пізніше стало відомо правоохоронним органам, нині переховуючийся від українського правосуддя Олександр Шепелев направив на банківські рахунки, які належать Сергію Касьянову компанії грошові кошти, частина з яких Сергій Касьянов за домовленістю з Шепелєвим передав в розпорядження безпосередніх виконавців злочинів як матеріальну винагороду їх злочинних дій по відношенню до Сергія Дядечко.

 

Ось платіжки, які підтверджують, що близько 10 мільйонів доларів були переведені з рахунків Ledoyen Holdings Limited (за фіктивним договором позики на 29 млн євро) на рахунок ICD Investments. Цю фірму якраз і контролює Сергій Касьянов. Саме з рахунку ICD Investments в Росію, знову-таки за договором позики були перераховані 1,3 млн дол на компанію Triumph Art Promotion.

З цього епізоду в серпні 2016 року Касьянову суд вибрав запобіжний захід - домашній арешт.

Зараз Касьянов намагається використати політичну нестабільність в країні, намагаючись домовитися з владою. Але жертви його замахів живі і активно виступають за те, щоб справа була доведена до кінця. Крім того, занадто багато питань у суспільства накопичилося і до махінацій у банківській сфері, в результаті яких постраждали мільйони українців. А значить, зростає шанс того, що справу буде доведено до кінця.

В кінці-кінців, Генпрокурору Юрію Луценку треба буде звітувати перед Президентом Петром Порошенком про завершення кримінальних справ стосовно високопосадовців.

За матеріалами Антикор