«Сєвєродонецький Азот» зможе працювати завдяки новій електропідстанції
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

З липня 2014 року жителі півночі Луганської області залежать від єдиного джерела енергії ― Луганської ТЕС. Через це не працюють ряд підприємств, зокрема «Сєверодонецький" Азот».

Про це пише Delo.ua.

НЕК «Укренерго» визначилося з тим, як забезпечити надійне енергопостачання півночі Луганської області: компанія побудує нову підстанцію і кілька повітряних ліній, які з'єднають Луганську ТЕС з енергосистемою України.

З липня 2014 року через попадання снаряда в базову підстанцію і обриву ліній електропередач жителі забезпечувалися електроенергією виключно Луганської ТЕС (ДТЕК Енерго). Будь-яка зупинка станції через нестачу вугілля або обрив ліній приводила до знеструмлення північних районів Луганської області.

У грудні 2016 року НЕК «Укренерго» оголосило тендер на будівництво підстанції 500 кВ «Кремінська» із заходами повітряних ліній 500 кВ «Донбаська-Донська» і 220 кВ «Кремінська-Ювілейна». Очікувана вартість будівництва становить 1,1 млрд грн (без ПДВ). Аукціон запланований на 7 березня, а виконувати роботи будуть в 2017-2018 роках.

Згідно з тендерною документацією, держкомпанія шукає генерального підрядника, який на свій ризик власними коштами і матеріалів повинен побудувати підстанцію «Кремінську» і заходи повітряних ліній. Після чого «Укренерго» прийме і оплатить роботи.

Через пошкодження ліній Луганська ТЕС працює в режимі енергоострова. Безальтернативність джерела призводить до регулярних відключень е/е для жителів і підприємств області. Наприклад, через це не можуть запустити «Сєвєродонецьке об'єднання "Азот"».

«Азот» є споживачем особливої групи першої категорії надійності і вимагає наявності не менше двох незалежних джерел живлення з допустимим інтервалом переривання електропостачання не більше 3-5 секунд. На сьогодні його забезпечує електроенергією тільки Луганська ТЕС. Щоб повністю не залежати від зовнішнього джерела енергії, «Азот» почав будівництво когенераційної установки.

Довідка:

«Сєвєродонецький "Азот"» є великим виробником аміаку, карбаміду й аміачної селітри. Підприємство входить до складу компанії Ostchem, що поєднує підприємства азотної хімії Group DF і містить у собі також «Азот» (Черкаси), «Рівнеазот» (Рівненська область), а також концерн «Стирол» (Донецька область).

Читайте також:

Зупинка ОПЗ не матиме негативних наслідків для працівників заводу ― ФДМУ

США скасували антидемпінгові мита на ввезення карбаміду з України