Банкрутство агрокомпанії в Бердичівському районі Житомирської області залишить пайовиків без річних виплат орендної плати за земельні паї.
Про це повідомляється в журналістському розслідуванні «Махінації із землею і вкрадені компанії - що приховує Сергій Попов», проведеним інтернет-виданням Багнет.
«Зростає невдоволення по селах Бердичівського району: менеджери агрокомпаній Попова повідомили жителям, що орендні виплати отримають тільки ті пайовики, які укладуть новий договір на 10 років. Решта ризикують залишитися ні з чим», - пише видання.
Журналісти дізналися, що пайовиків, незгодних з такою політикою орендаря, залякують фізичною розправою. «Ми говорили їх директору Руслану Коновалову (людина з близького оточення Сергія Попова. - Ред): люди вийшли в поле, як ви попросили, а ваша компанія не віддячила і ще зароблене за рік не віддає. Так він нам відповів: «Скажіть спасибі, що на своїх ногах додому підете!», - розповіла виданню власниця паю Ольга. - “Люди в селі тепер бояться. Адже якщо вони побили конкурентів серед білого дня, то що ж з нами зроблять, як сутенішає? Те, що відбувається в нашому селі, схоже на справжнє кріпацтво: ні землі, ні грошей, тепер ще й отримують погрози. Люди відчувають себе в небезпеці з таким орендарем”.
Під час розслідування стало відомо, що Сергій Попов діє методами, відомими ще з 90-х: воровство, шахрайство, шантаж, невиконання зобов'язань перед партнерами, погрози та розправа з незгодними. Агрокомпанії, стосунок до яких має Сергій Попов, орендують земельні ділянки в декількох областях України. Агресію орендаря по відношенню до пайовиків експерти пояснюють прорахунками Попова у веденні бізнесу та швидким банкрутством.
«На агроринку Попов має славу недобросовісного гравця. Укласти угоду, отримати фінансування, з надуманої причини розірвати угоду і зникнути - це його фірмовий стиль. І на цьому попалися не тільки власники агрокомпаній, а й продавці техніки, насіння, добрив і банківські установи. Перелік ошуканих чималий. Однак позбавлена перспективи і сама модель бізнесу, за якою працюють компанії в орбіті Попова. Земельні ділянки розкидані на значній відстані один від одного, отже, логістична складова вимагає додаткових витрат. Додайте сюди тиск кредиторів, які все більш наполегливо вимагають розрахуватися з боргами, скандали з невиплатою орендної плати пайовикам. З досвіду скажу, що справа йде до банкрутства”, - поділився спостереженнями експерт агроринку.
Як повідомлялося, під офісами агропідприємств Сергія Попова в Києві і у заміського будинку в селі Забір'я проходять мітинги пайовиків з Фастівського району Київської області з вимогами виплатити орендну плату за останні кілька років. 14 жовтня 2017 року було скоєно напад на журналіста Сергія Розова, який здійснював відеозйомку пікету ошуканих Поповим пайовиків.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта