Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
Обсяги світової торгівлі соняшником у цьому сезоні знизяться, - експерт
Обсяги світової торгівлі соняшником у цьому сезоні знизяться, - експерт
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
В 2017/18 МР попит на
соняшник у світі
оцінюється в обсязі 46,6 млн т, що менше порівняно з минулорічним показником майже на 1%, при цьому, на відміну від попереднього сезону, обсяги споживання перевищать його виробництво.
Про це йдеться в матеріалі
«Поточний стан та перспективи ринку соняшнику»
кандидата економічних наук, керівника Центру стратегічних досліджень АПК Сумського національного аграрного університету Олександра Маслака
на сайті
«Агробізнес Сьогодні»
.
За даними аналітиків, збільшення споживання на фоні зменшення урожаю вплине на суттєве зменшення світових кінцевих запасів. На завершення нинішнього сезону вони очікуються в обсязі майже 2,2 млн т, що на 14,9% менше попереднього рівня.
При цьому обсяги світової торгівлі соняшником також знизяться. На зовнішніх ринках очікується реалізувати близько 1,99 млн т. Світовими лідерами з експорту насіння стануть країни ЄС-27, які, за прогнозами, експортують близько 17,6%, Аргентина — 13,5% та Україна — 7,5% загального обсягу зовнішніх продажів. Основними імпортерами соняшнику залишаться Туреччина та країни ЄС, які планують придбати понад половину світового експортного фонду.
Порівняно з відповідним періодом минулого року влітку соняшник продавався дорожче на 3%. Надалі очікується поступове зростання цін для українських виробників, що в тому числі зумовлено девальвацією гривні. Загалом середня світова ціна на соняшник 2016/17 МР становила $408/т, що нижче порівняно з попереднім сезоном на 7,3%.
За прогнозами експертів, цьогоріч в Україні очікується зібрати 11,4 млн т соняшнику, що на 2,1% менше минулорічного показника. На це мало вплив зниження урожайності та зменшення площ вирощування культури. З одного гектара в середньому очікують отримати 19,4 ц/га, що нижче рівня попереднього року на 13,3%. При цьому збирання врожаю проводиться із площі 5,9 млн га.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта