Історії про те, як люди починають займатися еко-фермерством завжди цікаві. Хтось просто кидав усе, вчився на своїх помилках та створював свій бізнес на селі. Є частина і тих, які розвинули бізнес своїх батьків. Так почав займатися фермерством Тарас Ложенко, засновник “Доооброї ферми” під Києвом.
Як виявилося, почав займатися фермерством його батько, поспоривши з товаришем, що на цьому можна заробити грошей:
“Мій батько років 12 тому почав займатися розведенням бикі м’ясних. Згодом стало шкода тварин, адже поки вони виростають, встигаєш до них прив’язатися. Тому батько вирішив займатися молочними коровами. І коли він досяг екстра-класу, ми вирішили робити сир. Вся родина на нього дивилася з подивом, адже за освітою він сам інженер, та почав вивчати нову справу”, – розповідає Тарас.
Коли ж почали організовуватися доставки у Київ, Тарас Ложенко запропонував батькові допомогу. За його словами, батько був дуже радий, що його син зацікавився справою. На той час Тарас мав свій рекламний бізнес, проте потроху втягнувся і в фермерство:
“Поступово я почав занурюватися у тему переробки молока. Згодом ми завели кіз, щоб робити сири не лише з коров’ячого, а і з козиного”, – згадує він.
Це було 5 років тому.
Перед тим, як відкрити сироварню, фермери багато подорожували і відвідали 11 таких ферм. Взяли приклад технології вони з невеликої козиної сироварні у Франції. Свій сир “Марк” фермери назвали в честь французького друга.
Це той сир, який можна було скуштувати 500 років тому у Франції: без домішок, консерваторів та ароматизаторів. Сир “Марк” витримують 5-7 місяців та натирають солоною водою.
Що цікаво, усе – від посадки пшениці до доставки вже готового сиру – фермери роблять власними силами. Це ще один приклад того, що на селі можна дійсно виготовляти якісну органічну продукцію та створити на цьому непоганий бізнес.
За матеріалами: news.agro-center.com.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта