В ЄС для країн Східної Європи, в порівнянні з більш багатими державами, виробляються продукти нижчої якості. Про це повідомляє глава Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.
За словами експерта, країни Східної Європи - такі, як Чехія, Словаччина, Литва та інші, на початку цього року на рівні Євросоюзу почали порушувати питання щодо низької якості продуктів і товарів, які виробляються для них, в порівнянні з більш багатими країнами.
«Були проведені сотні експертиз і досліджень, які показали, що великі міжнародні виробники поставляють продукти і товари в країни з більш низьким рівнем життя більш низької якості. Це і менша кількість фрикадельок в розчинному супі, і заміна натуральних ароматизаторів на штучні, і менш якісні хімічні інгредієнти в пральних порошках. Польське видання назвало це «харчовим расизмом», - підкреслив Олексій Дорошенко.
Аналітик також відзначив, щодо якості молочних продуктів, з'ясувалося, що для країн Східної Європи використовується менш якісне молоко, наприклад сухе, або відомі рослинні жири в складі сирів або масла, а в йогуртах - менше фруктів.
«Асоціація постачальників торговельних мереж України промоніторила один з відомих йогуртів - біфідойогурт питний, фруктовий «Danone Activia»- на предмет того, який склад інгредієнтів вказує виробник на упаковці і порівняла його з ціною на продукт. Зазначу, що різниця в ціні також складається з різниці в ПДВ на продукти. Так в Литві він найвищий в ЄС - 21%, Румунії - 19%, Угорщині - 18%, Естонії - 14%, Білорусі - 10% і Польщі - 5%. В Україні податок на додану вартість однаковий - 20%. Що стосується складу, то в Румунії зазначено тільки пастеризоване молоко, а в Угорщині - обезжирине молоко. Виробник в Естонії вказує натуральне і сухе молоко, в Литві - також натуральне і сухе молоко, а в Польщі - натуральне молоко, молочний порошок і сухе молоко. При цьому країни, в яких найвища ціна на йогурт, в його складі мають більше фруктів і соків. На сайті українського виробника «Danone Activia» зазначено, що він виробляється виключно з вітчизняного молока, але якого саме, можливо, сухого, не вказано. На самій упаковці є напис про те, що йогурт зроблений з нормалізованого молока. З одного боку, це означає, що, можливо, молоко тільки змінювало жирність, тобто її підвищували, якщо сировина була менш жирною, або, навпаки, зменшували, якщо воно було жирністю більше 2%. Але з іншого боку, це не дає впевненості в тому, що до складу йогурту не входить сухе молоко. Використання сухих інгредієнтів здешевлює продукт і робить його менш якісним. В результаті стає зрозуміло, що неможливо порівнювати продукти тільки по їх ціні. Вони мають відмінності в складі», - підсумував Олексій Дорошенко.
За матеріалами: ГолосUA
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта