За минулий тиждень продовжили зростати ціни на українську сою
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Ціни на ріпак та сою впродовж минулого тижня зростали, а от на соняшник залишились стабільними без змін.

 
Про це йдеться в інформаційному бюлетні «Аграрного союзу України».
 
За даними Мінагрополітики станом на 23 жовтня соняшник зібрано з площі 5,4 млн га (чи 92% засіяних), намолочено 10,6 млн тонн, врожайність 1,95 т/га, що продовжує відставати від показників минулого року. Як наслідок ринок соняшника за минулий тиждень залишився без змін на всіх базисах поставки.
 
Водночас за останніми прогнозами USDA в Україні очікується виробництво соняшнику на рівні 13,5 млн тонн. Тому аграрії намагаються стримати продажі, особливо великих партій, при цьому попит на ринку високий, що створюватиме певну конкуренцію між закупівельними компаніями. Тому поточного тижня на ринку соняшника очікується переважно зростаюча тенденція.
 
Що стосується ринку ріпаку, то тут ціни додали 100 грн/т на умовах поставки EXW-елеватор, на умовах FOB (порти Чорного моря) на 1$/т знизилась верхня ціна за рахунок зовнішніх суміжних ринків. 
 
Внутрішні ціни збільшуються під впливом високого попиту. На поточному тижні ціни на ринку ріпаку знаходитимуться в межах досягнутого рівня
 
Також за минулий тиждень продовжили зростати ціни на українську сою. Так, на умовах EXW-елеватор та СРТ-завод ціни додали 100 грн/т, а на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) просіли на 2$/т. 
 
Експерти відмічають, що відповідного тиску на експортні ціни надав світовий ринок та очікування високого врожаю сої у США. Внутрішні ж ціни натомість підтримуються високим попитом з боку переробних та торгуючих компаній. Пропозицій на ринок також надходить не багато.