Переробка плодово-ягідної продукції є цікавою нішею для малого та середнього виробника — Трофімцева
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Такі галузі як ягідництво, горіхівництво та садівництво є привабливими та перспективними напрямками для малого та середнього українського агробізнесу.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«До недавнього часу галузь садівництва та ягідництва, можливо, була несправедливо обділена увагою з боку держави. Але ситуація вже починає змінюватись. Вирощування таких культур я зараховую до нішевого виробництва. Вони не будуть давати такого ж високого валового збору, як зернові. Але ця продукція є перспективною з точку зору переробки, доданої вартості та прибутковості для виробника. Більше того, ми з боку міністерства закладаємо і механізми державної підтримки галузі АПК, наприклад, на 2018 рік в бюджеті передбачено 6,3 млрд грн», — наголосила заступник міністра з питань євроінтеграції.

Довідка:

За інформацією Державної служби статистики України, станом на 01.10.2017 року у всіх категоріях господарств зібрано: плодів та ягід — 1 587 тис. тонн (103 % до 2016 року на звітну дату), винограду — 43 тис. тонн (110 % до 2016 року на звітну дату). Збір врожаю плодово-ягідних культур та винограду у 2017 році сільськогосподарськими підприємствами: ягідні культури—- 12,4 тис. тонн, кісточкові — 22,6 тис. тонн, зерняткові — 210,6 тис. тонн.