HORSCH із технікою від серця
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Компанія HORSCH Maschinen GmbH на базі свого заводу в Швандорфі, Баварія, нещодавно провела презентацію новинок та модернізованих агрегатів. Широкий загал фермерів побачить їх вже у листопаді, під час проведення виставки Agritechnica-2017 у Ганновері. Українським споживачам оновлені машини будуть доступні з початку 2018 року.

 

З моменту заснування компанії у 1984 році спостерігаємо постійне стрімке зростання та розвиток HORSCH Maschinen GmbH. За 2016 рік її фінансові оберти збільшилися на 21%, досягнувши позначки 300 млн євро. Проте 2017-й дає не менш оптимістичні прогнози. На думку Корнелії Хорш, постійне зростання компанії обумовлене диверсифікованим підходом до ринків різних країн з урахуванням їх особливостей, правильної маркетингової стратегії. Завдяки тому, що кожен ринок розглядається індивідуально, з урахуванням кліматичних особливостей, технологій — у портфоліо компанії налічується близько 120 прототипів сільськогосподарської техніки.

Постійно продовжуються пошук та відкриття нових ринків, на різних континентах. Отримані прибутки інвестують у розвиток та вдосконалення виробництва. Це, своєю чергою, задовольняє попит кінцевого споживача якісною та сучасною технікою. В період 2017-2018 років заплановано інвестувати близько 5 млн євро в найпотужніший завод у Ронненбурзі, де оновлюються складські приміщення, буде розбудоване паркування, покращений логістичний центр. На 60% збільшуються виробничі потужності заводу, розташованого в Ландау, де виробляються обприскувачі. Ця інвестиція оцінюється у 7 млн євро. Суттєво розширюється штат співробітників, їх кількість досягнула 1600 чоловік.

Водночас засновник компанії Міхаель Хорш відмітив, що в 2017 році виробничі потужності всіх трьох заводів повністю завантажені замовленнями. Тому в планах компанії на найближчий час подальше розширення виробництва та відкриття виробничих цехів у Китаї і Бразилії, які будуть працювати на ринки цих же країн. Планується відкриття виробництва в Англії та деяких інших країнах. Загальна сума вкладень у розвиток компанії у світі за минулий та наступний роки сягатиме 35 млн євро.

Надзвичайно приємною була інформація щодо України. Адже це досить важливий ринок для компанії HORSCH, відтак, за 2017 рік за обсягом продажів у грошах Україна посіла друге місце, після досить стабільної Німеччини.

Як наслідок, окрім поставок оновленої техніки, наступного року HORSCH інвестує в Україну близько 3 млн євро, а саме в побудову представницького центру з потужним сервісним приміщенням та власним великим складом. Також буде побудована демонстраційна зала задля проведення навчань та презентацій для спеціалістів компанії та користувачів техніки.

HORSCH Terrano GX
 
 
Новий універсальний культиватор, призначений для стерньового обробітку поверхні поля та інтенсивного перемішування ґрунту з пожнивними рештками. Ідеально вирівнює поверхню поля, прибираючи горби та заглиблення. Може працювати на глибині до 30 см. Ширина захвату 4,5 та 6 м. Має три- або чотирирядну рамну конструкцію із шириною між лапами від 28,5 до 31,5 см. Terrano GX комплектується стійками TerraGrip третього покоління. Захисні пружини розміщені горизонтально всередині рами, сила спрацювання 550 кг. Як робочі органи пропонується 4 види лап, що дають можливість працювати в різноманітних умовах. Колеса знаходяться за стійками перед вирівнювальними дисками. Використовуються для руху дорогою або для розвороту машини в полі. З метою оптимального використання тягового зусилля трактора Terrano GX комплектується системою дозавантаження задніх коліс із максимальним додатковим тиском на вісь до 1200 кг. За побажанням є можливість замовити одинарний чи подвійний коток. Взагалі доступні 6 різноманітних видів котків, що дозволяє задовольнити будь-які потреби. Terrano GX можна доукомплектувати системою точного внесення добрив або міні-сівалкою Minidrill для висіву трав чи сидератів.

HORSCH Leeb GS
 

Лінійка причіпних обприскувачів GS має основний бак із нержавіючої сталі. Доступні об'єми баків 6000, 7000 та 8000 л. Ширина штанг — від 24 до 42 м. Обприскувач серійно комплектується пневматичною підвіскою із регулюванням рівня. Можлива різна ширина колії: від 1,80 до 2,25 м. Робоча висота обприскувача — 85 см. Для підвищення маневреності встановлена підкеровуюча вісь, яка працює із використанням гіроскопа. Оновлено програмні продукти, а під’єднання електроніки до трактора здійснюється через шину ISOBUS, що дає змогу легко та зручно керувати агрегатом. Обприскувач обладнаний двома насосами: відцентровим (1000 л/хв.) і мембранно-поршневим, який слугує для промивання його чистою водою.

Всі обприскувачі Leeb мають постійну циркуляцію у штангах, що дозволяє швидко і якісно переміщати він, а при активації розпилювачів розчин має однакову концентрацію по всій ширині штанги. На вибір можна встановлювати системи автоматичного ведення BoomControl ECO / Pro і Pro Plus. Вони забезпечують можливість ведення штанги над поверхнею рослини на відстані менше 50 см. За умови розміщення форсунок через 25 см забезпечує максимально ефективне внесення ЗЗР, застосовуючи найдосконаліші аплікаційні схеми внесення. Також на вибір пропонується 12 різних конфігурацій форсунок. На сьогодні всі причіпні обприскувачі лінійки GS випущені серійно, мають програмне забезпечення від Muller Electronic, на відміну від лінійки LT, які, своєю чергою, мають ПЗ від HORSCH. Досвід останніх років показав, що, маючи власне ПЗ, компанія HORSCH незалежна, і здатна втілювати швидше як бажання клієнтів, так і власні у розробки обприскувачів. Тому було вирішено з наступного року запустити в серійне виробництво причіпні обприскувачі GS з ПЗ від HORSCH Leeb.

HORSCH Leeb LT

 
На сьогодні відмінністю від Leeb GS є робочий бак із полімерів. Об’єм — 4000-6000 л. Лінія обприскувачів LT має три типи водонапірної системи керування: CCS ECO (доступна з 2018 року) включає мембранно-поршневий насос (400 л/хв.) приводу від ВОМ, механічні крани керування стороною всмоктування і напірною. Ця спрощена модель буде найдоступнішою за ціною серед причіпних обприскувачів HORSCH. CCS включає два насоси: відцентровий (600 л/хв.) і мембранно-поршневий для промивання, також механічні крани керування стороною всмоктування і напірною; CCS Pro включає два насоси: відцентровий (600 л/хв.) і мембранно-поршневий для промивання, всі крани електричні. Доступні для замовлення два варіанти підвіски: еластомерні вставки або пневматична. Ширина штанги — від 18 до 42 м, система посекційного вимикання дозволяє точно й ефективно внести ЗЗР. Обприскувач можливо обладнати до 42 секцій посекційного вимикання.

HORSCH Cruiser XL

 
Нові 5- та 6-метрові модифікації культиватора Cruiser 5/6 XL стали причіпними, на відміну від попередніх моделей із триточковою навіскою. Легкий HORSCH Cruiser отримав нові пружинні стійки, спеціальне розташування яких збільшує висоту рами з 600 до 700 мм, що забезпечує кращу прохідність агрегату. Завдяки 6-рядній рамній конструкції та кроку сліду лап 15 см, культиватор забезпечує високу якість перемішування та вирівнювання ґрунту. Cruiser може використовуватись на полях із великою масою пожнивних решток. Особлива геометрія стійки дозволяє виходити з ґрунту при потраплянні на перешкоду без суттєвого зжимання пружини, що збільшує ресурс цього вузла. Сила спрацьовування її становить 150 кг, цього достатньо для ефективного захисту стійок, що дозволяє витримувати задану глибину навіть на ущільнених ґрунтах. На вибір доступні 4 варіанти лап, що дає можливість використовувати Cruiser як для поверхневого, так і для передпосівного обробітку, проміжної культивації, обробітку парів. В Україні для демонстрацій завезено два причіпних 12-метрових Cruiser 12 XL, один знаходиться у центрі, інший — на заході країни.

HORSCH Maestro SW

 
Добре відома в Україні пневматична сівалка точного висіву, розроблена для сівби таких культур, як соняшник, кукурудза, цукрові буряки, соя. Популярність здобула завдяки можливості проводити якісний висів насіння та точне внесення добрив на швидкості до 12-15 км/год., витримуючи при цьому незмінну відстань між насінинами та добривом. Найпопулярнішими є 16- та 24-рядні агрегати, максимальний розмір яких 36 рядів. Бункер розділений на дві частини: 2000 л для насіння, 7000 л для добрив. В останньому встановлений спеціальний шнек, який запобігає злежуванню добрив. Ширина міжрядь варіюється від 45 до 90 см. Новинкою є модель HORSCH Maestro 24 SW з можливістю вибору міжрядь 45 або 50 см. З оновлень необхідно відмітити автоматичну зміну тиску на сошники AutoForce. Це дає можливість викладати насіння на однакову глибину незалежно від структури ґрунту. Тиск на сошник змінюється автоматично в діапазоні від 125 до 300 кг. Сівалка може комплектуватись однією або двома додатковими гідравлічними магістралями, які керують дозавантаженням сошників. Оновлено ряд програмних рішень, що дозволяють економити насіння та добрива, роблять роботу оператора більш комфортною.

Цікавими є нові прикочувальні колеса з вигнутими пальцями. Диски висівного сошника відкривають борозну для висіву, а опорні колеса створюють незначне переущільнення ґрунту на бокових стінках борозни, вигнуті пальці прикочувальних коліс руйнують його. За рахунок подрібнення землі ґрунт добре прикриває посівний матеріал, а корені рослини краще розвиваються. Також оновилось і опорне колесо сошника. Воно тепер має три спиці, схоже на знак Мерседесу. Основною перевагою є те, що колесо не забивається, оскільки через спиці випадає ґрунт, що, відповідно, дає змогу зайти в поле на декілька днів раніше за інших сівалок та провести висів у вологу землю.

HORSCH Pronto NT

 
Популярна сівалка для суцільного висіву зернових. Вирізняється універсальністю — може проводити висів у вологих умовах. Завдяки встановленим попереду дводискових сошників різальних дисків працює за мінімальною технологією, висіває у мульчу. Модельний ряд HORSCH Pronto NT доповнений новими модифікаціями з робочою шириною 6,8 та 9 м. Раніше були доступними тільки 10- та 12-метрові агрегати. Ширина міжрядь становить 20 см. Може працювати на швидкості до 20 км/год. Завдяки тому, що різальні диски в ґрунті залишають борозни, по яких ідуть висівні сошники, суттєво знижується тяговий супротив сівалки, що дозволяє економити пальне. HORSCH Pronto NT може комплектуватись 4000-літровим бункером для насіннєвого матеріалу або двосекційним 5000-літровим для насіння та добрив. На Pronto NT, за потреби, встановлюється система G&F, яка дозволяє вносити добрива в одну борозну з насінням. Також є можливість додатково замовити систему для внесення мікрогранул. Отже, агрегат одночасно дозує три види матеріалів (насіння, добрива, мікрогранули). Використовується у комбінації із дисковою бороною HORSCH Joker.

HORSCH Joker CT

 
Компактна навісна дискова борона для стерньового та передпосівного обробітку ґрунту. Joker CT створює дрібногрудочкову структуру ґрунту та рівномірно ущільнює оброблений шар, що сприяє швидкій появі сходів. Таким чином, ідеально готує ґрунт до висіву насіння або ж стимулює проростання падалиці і бур’янів. Також борону можна використовувати після внесення органічних добрив (перегній, сидерати). Робоча ширина агрегату становить від 3 до 6 м. Як додаткова опція для Joker 3, 3,5 та 4CT можна замовити 1-рядний глибокорозпушувач Mono TG.

Система дисків DiscSystem забезпечує рівномірне перемішування ґрунту, пожнивних залишків та вирівнювання його поверхні. Завдяки гумовим амортизаторам забезпечується відмінне копіювання рельєфу ґрунту та захист від каменів. На дисках використовуються зносостійкі підшипники в масляній ванні, які не потребують обслуговування. Спеціально для навісних Joker CT була змінена лінійка машин MiniDrill, які зараз комплектуються бункером на 400 л і висівним апаратом Pronto.

Георгій БІЛИЙ, спеціально для