Посівні площі зернобобових культур в Україні в поточному році складають близько 500 тис. га, що більше порівняно з 2016 роком на 55%, коли посівні площі під цією групою культур були на рівні 320,6 тис. га.
Про це розповіла заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства.
«В структурі виробництва зернобобових в Україні левову частку займає горох ― більше 70%, потім квасоля ― 11%, вика ― 4%, нут ― 2%, інші бобові ― 9%. За даними Держстату України, станом на 1 жовтня 2017 року намолочено зернобобових культур близько 1,3 млн тонн, при урожайності 25,8 ц/га. Якщо подивитись на світовий ринок, то сьогодні найбільшими виробниками бобових в світі є Індія, Китай та Канада. Але ми маємо всі необхідні передумови, щоб стати одним із ключових виробників бобових у світі», ― зауважила заступник міністра.
Вона додала, що перспективними ринками для українських зернобобових є країни Азії, включаючи Індію, Середній і Близький Схід та Африка.
«Актуальна кон’юнктура ринку є сприятливою для виробників бобових, тому що пропозиція за окремими позиціями не наздоганяє поки що попит», ― зазначила Ольга Трофімцева.
Вона додала, що за результатами 2015/16 МР, головними покупцями українських бобових були Індія, Пакистан, Бангладеш, Туреччина, ЮАР, Кенія та інші.
«Якщо говорити про горох, то лише з початку 2017/18 МР ми вже експортували майже 250 тис. тонн. Я б хотіла наголосити на тому, що на сьогодні бобові є експортно-орієнтованими культурами, оскільки внутрішній попит в Україні на ці продукти не є значним», ― зазначила заступник міністра.
За її словами, сьогодні існує три важливі фактори, зважаючи на які українським виробникам необхідно звернути увагу на бобові у процесі диверсифікації свого виробництва.
«По-перше, сьогодні є багато експортних ринків зі значним попитом саме на цю продукцію. По-друге, бобові позитивно впливають на ґрунти, їх якість і є цінними ланками сівозміни. По-третє, перехід на вирощування бобових не вимагає великих додаткових інвестицій, а виробництво є прибутковим. В деяких регіонах України фермер точно отримає більшу маржу від вирощування сочевиці чи нуту, ніж від соняшнику», ― резюмувала Трофімцева.
Нагадаємо, HarvEast збільшить площі під бобовими на 37,5%.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта