Синьому слонові — 125 років
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Протягом 125 років німецький концерн Schmitz Cargobull вибудовує свою історію успіху. Вже 15 років ця компанія працює і в Україні. 

 
На території нашої держави експлуатується близько 22 тис. техніки із «синім слоном» — маркою Schmitz Cargobull. Це тентові напівпричепи, ізотермічні рефрижераторні фургони, самоскидні напівпричепи та кузови, фургони-надбудови на шасі вантажівок усіх відомих машино-виробників.
 
У селі Проліски під Києвом на ранчо «Крейзі BBQ» відбулося святкування 125-ліття компанії ТОВ «Шмітц Каргобул Україна» (Schmitz Cargobul) — світового лідера у виготовленні різноманітних напівпричепів і фургонів. Вони включали прес-конференцію на чолі із співвласником компанії Андреасом Шмітцом, а також розважальну програму.

Святкову прес-конференцію компанії-ювіляра відкрив її співвласник і голова правління Андреас Шмітц, також участь узяли директор «Schmitz Cargobull Україна» Михайло Тереля і Донатас Красіцкас, фахівець підрозділу, що відповідає не тільки за Україну, а й за країни Балтії та Скандинавії.
 

Андреас Шмітц нагадав, що його пращур Хайнріх Шмітц 125 років тому в містечку Альтенберге у своїй кузні почав виробляти вози. Згодом засноване ним підприємство виросло у гігантський концерн, провідного виробника напівпричепів у Європі.

«Компанія Schmіtz Cargobull була у 1882 році заснована моїм прапрапрадідом. Я представляю її вже в п'ятому поколінні власників і пишаюся цим. А у 1983 році ми вийшли за межі Європи і стали світовою компанією. У нас працює близько 6000 співробітників. Ми багато інвестуємо в розвиток технологій, сервісу, інфраструктури. Україна для нас дуже важлива, тому ми тут працюємо з 2002 року. Зокрема, почали обслуговувати той різновид бізнесу, що забезпечує так звану «останню милю» доставки продуктів у містах. Сподіваємося, що незабаром зможемо виготовляти кузови таких фургонів безпосередньо в Україні. Ми розуміємо: в усіх бувають важкі часи. Але на нашу компанію можна покладатися завжди, і у такі періоди теж. Я впевнений, що ми впораємося з усіма обставинами. Ми хочемо створювати для вас найкращі транспортні рішення, які б допомогли вам вести ваш бізнес», - повідомив Андреас Шмітц.
 
Пан Шмітц навів деякі цифри. За останні 5 років приріст виробництва концерну становить у середньому 8,5% щорічно. В 2016-2017 фінансовому році оборот Schmіtz Cargobull досяг приблизно € 2,0 млрд. Зростання демонстрували ринки Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Італії. Попит збільшився також в Угорщині й Румунії. Вдалося залучити чимало нових клієнтів на міжнародних ринках.
 

Компанія Schmitz Cargobull покладає великі сподівання на Україну, планує і надалі активно нарощувати продажі в сегменті техніки для агробізнесу. В лінійці Schmitz Cargobull є кілька затребуваних українцями надлегких зерновозів. Це й самоскидні алюмінієві напівпричепи для аграрного сектора обсягом 48-60 куб. м., і сталеві самоскидні напівпричепи на 24-31 куб. м.
 
«Україна – аграрна держава, врожаї щороку збільшуються, і, відповідно, попит на нашу техніку теж. Ми виготовляємо, зокрема, і напівпричепи для агросектору, безпосередньо задля перевезення сипучих матеріалів, зокрема зернових. Дуже популярні наші самоскиди. Щодо частки ринку причепів загалом по Україні, то на Schmitz Cargobull вона припадає десь у межає 45-48%. У 2014 році ми запустили відділ із продажів техніки «секонд хенд». І стабільно зростають продажі як нової техніки, так і вживаної. Якщо у Європі тільки Schmitz Cargobull продає 9000 одиниць вживаної техніки, то в Україну завозиться до 6000. Щодо загального обсягу продажів, цього року тут матимемо приблизно €11-12 млн. Цифри говорять, що ми на правильному шляху», - додав директор ТОВ «Шмітц Каргобул Україна» Михайло Тереля.

Гостям до свого 125-річчя компанія влаштувала розважальну програму в стилі «Октоберфест». Це баварське народне свято із фермерським ухилом, нині добре відоме й у нас. Отже, найбільший європейський виробник причіпної техніки Schmitz Cargobull системно підкреслює свою присутність в Україні.
 
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально