Наш організм потребує регулярного поповнення запасів вітамінів, мінералів і поживних речовин. Найактуальнішим і доступним їх джерелом є продукти харчування, різноманітність яких не перестає дивувати. Кожен з продуктів має свої, індивідуальні властивості і якості, а в сукупності вони представляють цілий вітамінний комплекс. Ні для кого не секрет, що взимку запаси вітамінів істотно знижуються, так як зимові продукти не настільки багаті ними, як літні.
Зима - найскладніший сезон для нашого організму. З усіх боків атакують віруси і бактерії, холод і вогкість, та плюс до всього ще й запас «палива» вичерпується. Щоб не дати йому зажуритися, регулярно їжте продукти, багаті вітамінами і корисними мікроелементами в холодну пору року.
Морква
У цьому продукті навіть ближче до весни зберігається величезна кількість вітаміну А, необхідного для здоров'я очей. Крім того, цей вітамін бере участь в процесі регенерації клітин, що прискорює загоєння ран і виразок, і сприяє зміцненню імунітету.
Гарбузове насіння
Зернятка гарбуза - незамінне джерело токоферолу (вітаміну Е). Він сприяє прискоренню процесів одужання, зокрема, під час ангіни і бронхіту, покращує стан шкіри і волосся. Також він володіє високими імуностимулюючими властивостями, допомагаючи організму боротися з атаками інфекцій.
Квашена капуста
Це один з основних джерел вітаміну С - головного вітаміну, що зміцнює імунітет. Кількість аскорбінки після вживання білокачанної капусти збільшується в 4 рази! Тому знайомий з дитинства салат обов'язково повинен бути присутнім в раціоні щодня.
Картопля
Хоч картопля багато хто і вважає шкідливою через холестерин, але це далеко не так, адже картопляний холестерин до шкідливих не відноситься. Цей овоч потрібно їсти якомога частіше, оскільки в ньому міститься багато все того ж вітаміну С, який допомагає організму боротися із захворюваннями.
Зелень
Додавайте в салат з квашеної капусти або картопля свіжу зелень. У ній міститься вітамін Р - речовина, яка з'єднуючись з аскорбіновою кислотою сприяє зміцненню і підвищенню еластичності стінок судин. Це допоможе не тільки попередити серцево-судинні захворювання, а й уникнути носових кровотеч, які часто супроводжують нежить.
Грецькі горіхи
Справжня знахідка для нервової і кровоносної системи завдяки наявності великої кількості вітамінів групи В. Ці речовини беруть безпосередню участь в процесі кровотворення і нормалізації нервової системи, а також покращують адаптаційні можливості організму.
Імбир
Незалежно, свіжий імбир або сушений, вітамінів А і С в ньому завжди багато. Додавайте імбир в чай, в салати, до м'яса, а краще готуйте з нього супи і пюре - і ніякі віруси вам будуть не страшні.
Шипшина
З ягід шипшини можна приготувати найпотужніший імуностимулюючий напій - в шипшині є вітаміни А, С, Е, а також групи В. Залийте 2 столові ложки сушених або свіжих ягід літром окропу і пийте цей напій замість чаю.
Яйця
У курячих або перепелиних яйцях міститься вітамін D. Зазвичай цей вітамін виробляється в організмі під впливом сонячних променів, але оскільки сонця взимку не вистачає, потрібно поповнювати його запаси продуктами. Інакше його дефіцит виявиться ослабленим імунітетом, ламким волоссям і нігтями.
Часник
Найгрізніший з природних антибіотиків. У ньому міститься речовина алліцин, безжальна до будь-яких хвороботворних бактерій, і вітамін С, який стимулює захисні сили організму. Часник можна їсти, приймати, як таблетки, або просто подрібнювати і ставити біля ліжка, і все епідемії обійдуть вас стороною.
За матеріалами: healthinfo.ua
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта