Як ростуть огірки в умовах мікрогравітації на Міжнародній космічній станції
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

92.jpg

Дослідники з Японії вивчили саджанці огірків, що проростають в умовах мікрогравітації на Міжнародній космічній станції (МКС).

Рослини мають дивовижну здатність виживати в самих жорстких умовах навколишнього середовища, і одним з прийомів, що допомагають їм у цьому, є контроль напрямку росту коренів, що дозволяє рослині максимально використовувати поживні речовини.

За допомогою спеціальних клітин рослини можуть «відчувати» гравітацію і перерозподіляти всередині себе гормони, звані ауксинамі, для стимуляції росту і формування важливих органів рослини.

Однак великою загадкою залишається механізм транспорту цих гормонів на клітинному рівні.

У новій роботі група вчених на чолі з Хідеюкі Такахаші (Hideyuki Takahashi) з університету Тохоку на основі досліджень саджанців огірків, що проростають з насіння на МКС, встановила, що важливий внесок у цей процес вносить чутливий до гравітації білок CsPIN1.

Роль цього білка в полегшенні транспорту гормонів росту вперше була виявлена ​​в експериментах, проведених на Землі.

У нових експериментах команда Такахаші з'ясувала, що перерозподіл білка CsPIN1 в зоні між стеблом і корінням саджанця огірка в умовах мікрогравітації формує канал, по якому в подальшому відбувається рух гормону росту, що сприяє зростанню коренів саджанця в двох напрямках замість одного, як це відбувалося б в умовах земної гравітації.

За матеріалами: Український телекомунікаційний канал