Цех переробки пташиного посліду на добриво окупається за півроку
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

303.png

Облаштування цеху переробки пташиного посліду на гранульоване органічне добриво із застосуванням вакуумної сушарки потужністю до 35 тонн готового продукту на добу вимагає капіталовкладень у сумі приблизно $1,2 млн.

Якщо продуктивність по сировині становить 100 тонн на добу, собівартість готового продукту – від $60 до $70/тонна, а орієнтовна ціна продажу – $140/тонна, можна очікувати на повернення витрачених коштів уже через шість місяців.

Утім, за іншими даними, для організації виробництва із сушіння пташиного посліду та випуску органічних добрив слід вкласти $60-850 тис. – залежно від потужностей і номенклатури кінцевої продукції.

Сухий гранульований послід є універсальним добривом, яке можна зберігати протягом тривалого часу. Сушіння та гранулювання дозволяють зменшити обсяг посліду у 2-4 рази, оптимізувати логістичні витрати тощо.

Обсяг посліду значно зменшується, скорочуються витрати на складування й транспортування та, головне, кінцевий продукт є знезараженим і стабільним.

Пташиний послід у вигляді гранул також застосовують як енергетичну сировину, проте використання сухого посліду для виробництва енергії спричиняє додаткове навантаження на атмосферне повітря та втрату азотного компонента.

За матеріалами: AgroTimes