Прибутковість виробництва молока в професійних господарствах у 2016 році зросла на 8,4%.
Про це повідомив експерт продовольчого підрозділу ООН ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.
«Але, якщо брати середній показник українського молочного індексу (УМІ) за останні 4 роки, то прибутковість 2016 року була на 20,3% нижчою. Отже, не можна говорити, що ситуація аж так значно покращилася», ― зазначив Ярмак.
За його словами, не зважаючи на те, що УМІ в грудні 2016 зріс на 12,5%, до найвищого показника за рік, він і далі був на 8,8% нижчим за середній показник грудня в 2011-2015 роках.
Ярмак наголосив, що УМІ без доступу до ринку РФ може сягнути тих рівнів, що були в роках 2010-1013 лише за наступних двох умов: Україна стане нетто-імпортерами молока; українська переробка почне поступово переходити від спонтанного експорту сировини до системного експорту продуктів з вищою доданою вартістю.
«І ще одне ― всі ті відсотки зростання УМІ, навіть якщо вони будуть в 2017 році, підуть в бюджет держави. Адже спецрежиму ПДВ вже немає. Навіть якщо дійсно все спрацює так я ми сподіваємося з автоматизацією розподілу дотацій, втрати будуть суттєвими», ― додав експерт.
«Наразі ми очікуємо, що рівень УМІ може зрости наступного року приблизно на 10-12%, за умови подальшого відновлення цін на світовому ринку, враховуючи ситуацію на ринку кормів та прогнози подальшого скорочення внутрішньої пропозиції молока, і обсягів експорту. Але в значній мірі це зростання, якщо воно буде, піде у вигляді додаткового податкового навантаження до бюджету», ― підсумував Ярмак.
Нагадаємо, УМІ ― відношення закупівельної ціни на молоко до вартості стандартного раціону концентрованих кормів по фактичних цінах пропозиції на ринку України.
Читайте також: В новому році ціни на молоко продовжують зростати Європейський молочний ринок: прогнози першого півріччя 2017 року
Читайте також:
В новому році ціни на молоко продовжують зростати
Європейський молочний ринок: прогнози першого півріччя 2017 року
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта