Toggle navigation
Войти
Загрузка...
Есть вопросы? Звоните сейчас!
+380509371097
Главная
АгроScanner
У 2017 році площі під нішевими зернобобовими культурами в Україні зросли на 155%
У 2017 році площі під нішевими зернобобовими культурами в Україні зросли на 155%
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая
Подробнее
Подробнее
Минулого року середній рівень рентабельності виробництва гороху в Україні становив 76,8%, що на 13,8% більше порівняно із соняшником, а для інших зернових і зернобобових культур його показник сягав 41,1%.
Про це повідомляє старший науковий співробітник Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН Юрій Кернасюк в статті
«Ринок нішевих зернобобових культур»
на сайті
«Агробізнес Сьогодні»
.
«
Вирощування нішевих зернобобових культур є одним із найперспективніших напрямів розвитку малого і середнього агробізнесу. Вони дозволяють за певних умов дотримання технології виробництва одержати набагато вищий дохід з одиниці земельних угідь та вищу прибутковість вирощування, навіть порівняно з окремими високоліквідними зерновими й олійними культурами
», - відмічає експерт
.
Вітчизняний ринок нішевих зернобобових культур цього року був значною мірою представлений горохом і квасолею, посівні площі яких у сукупності становлять 89% від їх загалу.
Цього року зернобобові культури посіяли на площі 502,7 тис. га, що сягає 155,1% від показника минулого року, в тому числі горох на 410,6 тис. га, або 171,4% до 2016 р., а квасолю на 42,8 тис. га, або 118,7%.
Згідно з даними Держстатслужби, за 6 місяців 2017 р. Україна експортувала зернобобових на суму близько 61,5 млн дол. США, тоді як в цілому за 2016 р. — на 117,7 млн дол. Найбільша частка належить гороху - 56,9 млн дол., квасоля звичайна, включаючи білу дрібну квасолю була експортована на суму 3,1 млн дол., а також нут на 547,1 тис. дол. і сочевиця на 458,9 тис. дол.
«Нішеві зернобобові культури є важливим стратегічним експортним резервом зернової галузі країни. За умов його ефективного використання цілком реально забезпечити диверсифікацію вітчизняного аграрного експорту та суттєво збільшити експортні валютні надходження, а також знизити залежність від кон’юнктури світового агропродовольчого ринку і ризики цінової його волативності», - зазначає Юрій Кернасюк.
Почитать другие новости
Поделиться с друзьями
Узнать почему АгроScanner
в корне поменял просмотр аграрных новостей
Агробизнес Сегодня / Новости
Читать в первоисточнике
© ООО "Агро Онлайн", 2025,
support@agro-online.com
|
Оферта