Споживання сої значно перевищує її виробництво – експерт
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

AN_191.jpg

Україна є континентальним лідером за експортом та виробництвом сої, та посідає 6 і 8 місце за цими показниками в світі відповідно, а отже ця олійна культура має надзвичайно високий потенціал в нашій країні. Про це повідомила представник компанії «Дунайська соя» в Україні Оксана Просоленко під час Олійно-жирової конференції, що відбулася 06 жовтня в Києві.

Виступаючи з доповіддю «Ринок сої України. Перспективи на світовому ринку», експерт  розповіла про особливості ринку сої в країнах ЄС та привабливості українського продукту для цього ринку, поінформувала про вимоги європейських країн при закупівлі продукції та окреслила основні тренди зовнішнього ринку цієї олійної культури.

 

Зокрема, Оксана Просоленко зазначила, що структура використання сої у різних країнах світу значно відрізняється від ситуації в Україні. Так, якщо 69% зібраного врожаю олійної в нашій країні експортується, 18% йде на заготівлю кормів і лише 13% - на промислову переробку, то, наприклад, в США спостерігається зовсім протилежна ситуація – 49% сої експортується, але промислова переробка майже в 5 разів перевищує аналогічний показник в Україні – на неї спрямовується 48% врожаю, а на корми – лише 3%.

 

На промислову переробку на внутрішньому ринку робить ставку й така країна з розвиненим сільським господарством як Аргентина.  На неї тут спрямовують 78% зібраної сої, 15% відправляється на експорт та лише 5% на виробництво кормів.

 

Щодо потреби у сої та соєвому шроті в країнах Старого Світу, Оксана Просоленко зазначила, що наразі цей річний показник складає близько 33 млн. т. бобів та 40 млн. т. шроту. При цьому споживання цих продуктів значно перевищує виробництво, а рівень самозабезпечення становить лише близько 2,5%, що відкриває широкі перспективи для українських агровиробників.