Ярослав Гадзало, президент НААН: На 2018 рік на потреби Академії в бюджеті закладено лише половину від потрібної суми
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Ярослав Гадзало, президент НААН: На 2018 рік на потреби  Академії  в бюджеті закладено лише половину від потрібної суми

Діяльність Національної академії аграрних наук (НААН) завжди викликала цікавість ринку. Причин багато – потужний банк ідей та сучасних наукових досягнень, земля, навчальні заклади тощо. Сьогодні до них додався ще й бюджет на 2018 рік: від нього значною мірою також залежить, як і чим житиме вітчизняна аграрна наука. Про це та інше AgroPolit.com розпитав в ексклюзивному інтерв’ю у президента НААН Ярослава Гадзала:

AgroPolit.com: Кілька депутатів хотіли б послухати керівництво НААН через начебто неефективну роботу ДП ДГ «Пасічна». Прокоментуйте це.

Ярослав Гадзало:  НААН – це прозора, самоврядна і відкрита державна структура, яка займається ефективною науковою діяльністю. Академія щороку публічно звітує про проведену роботу на загальних зборах, на які постійно запрошуємо депутатів. Інша справа, що не всі приходять. А ті, котрі бувають, висловлюють свої пропозиції, дають зауваження, які потім беремо до уваги. Письмовий варіант звіту є у Кабінеті Міністрів України, а дані про нашу наукову й фінансово-економічну діяльність, загальні досягнення постійно висвітлюються у засобах масової інформації, або їх можна знайти на нашому сайті.  Крім того,  високі наукові здобутки не раз  відзначалися  не тільки в середині країни,  але й далеко за  її межами.

Читати до теми: У пошуках безпеки — аграрний комітет і НААН підготували «мапу» харчової безпеки України

Щодо роботи ДП ДГ «Пасічне», то нагадаю: що нещодавно там звільнено директора,  бо  його непрофесійні дії завдали збитків підприємству, за даним фактом відкрите кримінальне провадження. Наразі в «Пасічному» триває процедура обрання нового очільника за конкурсом – відповідно до законодавства. Я на цьому наголошую, щоби зняти  всі спекуляції на цю тему. Ми  не призначаємо  туди когось за власним бажанням. Керівником буде людина,  яка запропонує найкращий план розвитку господарства і виграє конкурс. А загалом підприємство працює успішно. Для прикладу: урожайність ранніх зернових у 2017 році в ньому становила 48,7 ц із 1 га, цукрових буряків -  457 ц з 1 га, соняшнику - понад 2,5 т із 1 га. Це  показники набагато вищі, аніж загалом по району, де розташоване підприємство. Понад те, у господарстві є близько 600 голів корів дійного стада,  а середній надій становить 5200 л на корову!  Хочу зазначити, що це єдине господарство в Старосинявському районі, де взагалі утримуються корови. Загальна ж цифра поголів’я ВРХ у господарстві складає 1758 та понад 1000 свиней.  За такого великого навантаження тваринами у 2016 році з розрахунку на 1 га обробленої землі реалізовано продукції майже на 19,4 тис грн! То хіба це неефективно?