Мінагрополітики та зернотрейдери домовилися про обсяги експорту продовольчого зерна
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Мінагрополітики та учасники зернового ринку визначили обсяги пшениці для експорту в 2017/2018 МР, підписавши відповідний додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та суб’єктами господарювання – експортерами зерна.  Про це рішення стало відомо під час засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна, яке відбулося у Мінагрополітики під головуванням заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової. У нараді взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Міністерства інфраструктури, ПАТ «Укрзалізниця», суб’єктів господарювання – експортерів зерна, профільних асоціацій.

«Прогнозні обсяги експорту погоджено, додаток до Меморандуму підписано. Цього року ми внесли декілька новацій в Меморандум. Зокрема, були виключені такі позиції – кукурудза, жито і ячмінь, оскільки немає загрози щодо продовольчої безпеки за цими культурами. Додаток, у разі необхідності, буде переглядатись нами у січні 2018 року», — зауважила Олена Ковальова.

Так, згідно з узгодженим додатком, обсяги пшениці, сумішей пшениці та жита, які можуть бути експортовані у 2017/2018 МР визначені на рівні 16,5 млн тонн. У тому числі:

— пшениці групи А і Б (І-V класів) – 10,7 млн тонн;

— непродовольчої пшениці (VІ клас та некласова) – 5,8 млн тонн.

Також на засіданні робочої групи представники ПАТ «Укрзалізниця» ознайомили присутніх з результатами експлуатації автоматизованої системи управління пересилкою порожніх вагонів (АС «УППВ») та з новими тарифами на вантажні перевезення залізничним транспортом.

Крім того, вперше на засіданні щодо зернового ринку відбулося обговорення експортного потенціалу олійного ринку України – збільшення обсягів виробництва та експорту олійно-жирової продукції з високою доданою вартістю.

Інфоіндустрія