Обов’язкове ліцензування допоможе боротися з недобросовісними постачальниками насіння
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

32_08.jpg

Напередодні посівної кампанії, все більш актуальною для аграріїв стає проблема придбання якісного оригінального насіння. Прагнучи зекономити, аграрії купують більш дешевший посівний матеріал, часто не задумуючись про наслідки. Про це зазначає аналітик ринку насіння Віктор Чередніченко.

Проблема фальсифікованої продукції існує в усьому світі, не лише в Україні.  За підрахунками експертів, сірий ринок насіння вітчизняних сортів становить приблизно 30%, а його розквіт пов'язаний з відсутністю контролю.

«Прагнучи зекономити, аграрії купують більш дешевший посівний матеріал, часто не задумуючись про наслідки, адже неякісне насіння не тільки може завдати суттєвої шкоди ґрунту, але й не забезпечить високу врожайність», - зазначає Віктор Чередніченко.

Тому, на думку експерта, боротьбу з ринком фальсифікованого насіння необхідно починати зі зміни культури споживачів. «Фермери повинні розуміти, що лише якісне насіння дасть гарний врожай. Купуючи фальсифікат дешевше, аграрії ризикують зазнати значних фінансових збитків через втрату врожаю. Потрібно, щоб людям наочно демонстрували різницю між сертифікованим насінням та підробленим, змінюючи тим самим підхід у споживачів», - вважає Віктор Чередніченко.

Читайте також: Китайці заходять на ринок насіння України

Він зазначає, що всі виробники насіння в Україні проходять обов’язкову сертифікацію, а компанії, які працюють зі споживачами і продають насіння, нічим не обмежені у своїй діяльності. Тому сьогодні в Україні може торгувати насінням будь-хто. «Для продавців насіння пропоную вернутися до обов’язкового ліцензування діяльності. Кожен, хто хоче продавати насіння зможе довести свою спроможність та чесність. Щоб уникнути корупції, виконання цього можуть контролювати громадські організації, насіннєві асоціації. Або, як альтернативу, створити реєстр продавців насіння, потрапити до якого можна лише довівши свою відповідність», - каже експерт.

«Аграріям слід  в першу чергу звертати увагу на  якість посівного матеріалу та вибирати лише перевірених постачальників. На насіннєвому ринку України представлено багато компаній, які поставляють якісний посівний матеріал. Так, компанія «ТД «Сіяч» реалізує насіння польових культур провідних світових і вітчизняних виробників: насіння соняшнику, кукурудзи, вівса, гороху, сої, ячменю, проса та ін. Фахівці компанії гарантують високу якість та відповідність походження всього насіння, що поставляється, орієнтуючись також на потреби покупців з різних регіонів України. Саме такий підхід забезпечує аграріям впевненість у високій врожайності», - радить аналітик ринку насіння Віктор Чередніченко.