Мартинюк охарактеризував технологію Blockchain в Україні
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк надав характеристику нововведенню для державних реєстрів. Про це повідомляє Комментарии.UA.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Державний земельний кадастр переведений на інноваційну технологію Blockchain, яка представляє собою розподілену базу даних. Постанову про перехід Держгеокадастру на Blockchain прийняли 21 червня 2017 року.

За словами глави міжнародної антикорупційної організації Transparency International Ukraine Ярослава Юрчишина, такий перехід обумовлений проведенням в недалекому майбутньому земельної реформи.

Blockchain як цифровий реєстр являє собою безперервний ланцюжок послідовно розташованих інформаційних блоків. Така система має низку незаперечних переваг, до яких відноситься захист спочатку наведених даних від зовнішнього втручання і доступність інформації, розміщеної в базі, для всіх учасників системи. У разі вторгнення в один з блоків ланцюга все її користувачі будуть сповіщені про цю подію. Таким чином, забезпечується збереження даних і коректність поводження з ними.

Перший заступник міністра підкреслив, що технологія Blockchain сприятиме підвищенню довіри до надійності державних реєстрів та сервісів в цілому, яке зараз невисоко, і не тільки в Україні, також він відзначив важливість такої інновації для захисту від земельних рейдерів, яка забезпечується Blockchain шляхом відстеження всіх виконуваних транзакцій із земельними ділянками.

Важко переоцінити значимість надійного захисту державних реєстрів землі, майна і персональних даних. Несподівана кібератака здатна завдати непоправної шкоди, призвести до втрати даних, які практично не підлягають відновленню. Саме тому Україна своєчасно вибрала для себе життєвий шлях криптографічного захисту даних», ‒ говорить він.

За його словами, недоліком технології Blockchain є неможливість перевірки спочатку внесених в базу даних, які вона тільки захищає. Це може привести до нашаруванню в реєстрі земельних ділянок. Цією проблемою зараз займається Держгеокадастр, який виправляє помилки, отримані при занесенні даних про півтора мільйона ділянок.

Перехід Держгеокадастру на Blockchain стався без залучення коштів з боку держави.

Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко повідомив, що для переходу були використані трудочасов співробітників Держгеокадастру і технічна допомога компанія Bitfury - лідера Blockchain-тренда.