Експерти Pro-Consulting оцінюють виробництво осетрових в Україні на рівні 150 тонн. Ринок осетрових заповнений на 50-60%, харчовою осетровою ікрою - на 10-15%. На ринках продається риба, яку ростили в садках і басейнах, вилов осетрових в Азовському морі заборонено.
Виробників - вкрай мало, а чорна ікра знаходиться в тіні: велика частина, а це 90% - контрабанда або фальсифікат. У зв'язку з цим, аналітики вважають, що вирощування осетрової риби може бути дуже прибутковим бізнесом. Експерти висловлюють припущення, що в майбутньому щорічний світовий ринок товарів з осетрових можна оцінити в 25-30 тис. тонн риби та 150-200 тонн ікри.
За даними департаменту охорони використання водних біоресурсів та регулювання рибальства України, в нашій країні є 3 найбільших національних виробника чорної ікри - це «Бестер», «Осетер», і «Біосила».
Слід зазначити, що в Україні працюють близько 5-7 великих господарств, потужність яких становить 10-30 тонн на рік, є 5 державних риборозплідників, що займаються розведенням цінної риби.
Нa Дніпpoвcькoму виробничо-екcпepементальному oceтpoвoму pибному зaвoді під Xepcoнoм в 2017 році заплановано випустити в Дніпpо близько 1,2 млн мальків осетрових.
За матеріалами: Зерно
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта