Аграрії експериментують з вибором ФАО кукурудзи через зміни клімату
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Аграрії експериментують з вибором ФАО кукурудзи через зміни клімату
Фото: SuperAgronom.com
Насіння кукурудзи

Під час АгроЕкспедиції Кукурудза 2017 команда SuperAgronom.com дізнавалася, яким для аграріїв видався поточний сезон вирощування кукурудзи, та яких змін тенденції вирощування зернової слід чекати у наступному сезоні.

Поточний кукурудзяний сезон для більшості аграріїв був доволі складним, практично у кожному відвіданому нами господарстві показники урожайності кукурудзи були нижчі, аніж минулоріч. Причин цьому насправді декілька, одна з них — зміщення ФАО.

Склалося так, що саме погодно-кліматичні умови диктують сільгоспвиробникам нові умови щодо вибору гібридів із певним ФАО.

Нещодавно ситуація виглядала так:

Тепер же намітилися зміни. Скажімо, в Житомирській і Чернігівській областях, де раніше сіяли кукурудзу з ФАО 220-260, аграрії поступово переключаються на гібриди з ФАО 300 і вище.

Хоча в компанії «Лімагрейн Україна» впевнені, що 2017 рік змінить погляди сільгоспвиробників щодо вибору гібридів у тих чи інших ФАО.

«Одна з причин — весняні холоди, які показали, що гібриди з раннім ФАО кременистої форми краще переносять зниження температур. Друга — це дозрівання гібридів. Цього року аграрії побачили, що гібриди з високим ФАО дозрівають пізніше, ніж зазвичай, особливо в північній частині України. Ці два фактори істотно вплинуть на вибір і, я думаю, в бік більш ранньої групи», — вважає  Володимир Кузьмич, продукт-менеджер компанії «Лімагрейн Україна».

АгроЕкспедиція Кукурудза 2017. Підсумки: ТОП-5 основних тенденцій сезону

Читати по темі

За його версією, північна частина України схилятиметься до кукурудзи більш ранньої групи. Центральна частина перерозподілить відсоток гібридів з високим ФАО на більш низьке, тобто до 300. Південь «кукурудзяної» частини України повертатиметься знову до ранньої групи, оскільки посуха підтвердила, що гібриди з ФАО 250 і ранішим є кращим вибором.

«Зниження температури і сніг показали: потрібно вибирати гібриди з високою толерантністю до похолодань, раннім періодом цвітіння, що дуже важливо для запилення, і відійти від практики висівати тільки один гібрид чи ФАО, або тільки лише зубовидний. Потрібно розкладати свої яйця в різні кошики», — додає Володимир Кузьмич.

Нагадаємо, цьогоріч сільськогосподарські підприємства України відвели під кукурудзу близько 3,5 млн га. Це приблизно 14% орних земель по країні. У першій трійці за обсягами посівних площ під цією культурою Полтавська, Чернігівська та Черкаська області. Яким буда наступний рік та яким чином зміниться ФАО покаже час та погодні умови.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.