Відкритість ринків не означає перевагу в економіці, треба думати про нові інклюзивні системи – Грем Макстон
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

AgroNews051001.jpg

Економічна модель в сучасному світі повинна мати баланс відкритого і закритого ринку, щоб бідніші країни могли розвивати не лише власну ресурсну базу, але й виробництво. Про це заявив генеральний секретар Римського клубу Грем Макстон сьогодні під час Київського Міжнародного економічного форуму (КМЕФ) в рамках пленарного засідання «Глобальні виклики нової економічної реальності». 

«Останні 30 років нам казали, що відкриті ринки це дуже добре, однак це не означає, що вони мають перевагу в економіці», - зазначив Грем Макстон.

За словами Грема Макстона, у світі прижилася думка, що повна відкритість - це дуже добре, але наразі необхідно переосмислити ідеї балансу відкритого і закритого ринків. Грем Макстон також зазначив, що наразі треба не тільки йти за старими системами, які стали популярними 30 років тому на заході, а й думати про нові інклюзивні системи. 

Також в своєму виступі він зазначив, що економічне зростання призводить до збільшення викидів СО2 і експертам з різних країн варто замислитися над тим, як не збільшувати вплив на екологію. "Нам треба покращувати стандарти людського життя і піклуватися про природу»,- підкреслив Генеральний секретар Римського клубу. 

 

Під час КМЕФ очікується багато різних засідань, дискусій та обговорень нагальних питань експертами в галузі економіки, бізнесменами та політиками. Зокрема, учасники заходу зазначили, що наразі світ стоїть на порозі глобальних економічних перетворень, де старі закони більше не діють, а нові порібно створювати. Над вирішенням цього колосального завдання б'ються кращі уми, багато з яких присутні на цьогорічному Форумі. Серед основних питань заходу: чи стане нова економічна реальність основою покращення життя людей, як вирішення проблем зміни клімату перетворити в локомотив економіки, чи здатна Європа повернути собі лідерство в Азіатському столітті та де в цій системі координат знаходиться Україна?

Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) — постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії. Інформаційним партнером Форуму виступає ІА AgroNews.ua.

Катерина Звєрєва, AgroNews.ua