Аграрії ділять бюджет 2018 року. Задоволені не всі
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Аграрні асоціації обговорюють проект державного бюджету на 2017 рік. У круглому столі, який розглядає це питання, беруть участь представники Мінагрополітики, УКАБ, Аграрного союзу, Всеукраїнської аграрної ради, АФЗУ, Асоціації птахівників України, науковці.

Доповідав директор департаменту фінансової політики Мінагрополітики Баграт Ахіджанов. Під час формування бюджету використовувався принцип, згідно з яким 1% ВВП, сформованого аграрним сектором, має спрямовуватися на підтримку АПК, сказав Баграт Рафікович.  Якщо цього року 3,3 млрд загальної суми підтримки формувалися за рахунок коштів спеціального фонду  то в цьому році всі кошти будуть одержані виключно за рахунок основного фонду — це 6,3 млрд гривень.  945 млн. гривень призначено на здешевлення техніки, на квазіакумуляцію ПДВ — 2 млрд, 1,6 млрд – на відшкодування вартості будівництва тваринницьких комплексів, 400 млн грн –  на компенсацію відсотків за кредити, надані для розвитку тваринництва, 300 млн гривень — на здешевлення племінних тварин. Новий напрямок – фінансова підтримка фермерських господарств – мільярд гривень. 66 млн гривень – на здешевлення відсоткових ставок малому та середньому бізнесу. Ця програма підтримки має діяти 3-4 роки, підсумував Б. Ахіджанов.

«Для населення передбачені кошти на відшкодування збитків від АЧС, яке зазнало населення. Чому таких коштів немає для сільгосппідприємств», — запитав голова асоціації «Тваринпром» Сергій Гнатюк. Великий виробник повинен і здатен сам страхуватися. Сьогодні відшкодування збитків від АЧС відбувається за рахунок коштів обласних бюджетів, але процедура складна, триває місяць, тоді як це треба робити миттєво – протягом 3-4 днів, пояснив Б. Ахіджанов.

«75 млн гривень передбачено на цей рік на підтримку виноградарства виноробства та хмелярства. На наступний рік не виділено нічого», — таке питання надійшло від Асоціації виноградарів та виноробів. Це питання вирішує уряд, відповідав посадовець. Цього року підтримка садівництва в цілому буде становити близько 300 млн грн, із них 180 млн гривень підуть на погашення кредиторської заборгованості за старі програми. На наступний рік кошти на підтримку садівництва закладені у програмі підтримки фермерських господарств, відповів посадовець.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов заявив, що ВАР не проти цифри 6,3 млрд грн, але пропонує іншу розбивку цієї суми. В цьому році квазіакумуляцію пропонують скоротити вдвічі, а витрати на компенсацію вартості сільгосптехніки підняли до 945 млн грн. Ми пропонуємо, навпаки, залишити квазіакумуляцію та витрати на здешевлення сільгосптехніки на минулорічному рівні, оскільки практика показує, що 500 млн, передбачених  на підтримку придбання вітчизняної техніки, були вибрані не повністю. 1,6 млрд гривень на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів також можуть бути не використані. А тому ресурс, який звільниться за рахунок зменшення витрат за цими статтями слід перекинути на квазіакумуляцію. «Проблема цього півріччя в тому, що підприємства, які мали і тваринництво, і рослинництво, нічого не одержували. Ми просимо, щоб цей порядок був змінений таким чином, щоб тваринники одержували допомогу незалежно від рослинництва. Якщо ця проблема буде вирішена, то всі перекоси, які полягали в тому, що одні одержали багато а інші — нічого, будуть усунуті від фінансування», — сказав Михайло Соколов.

Голова Аграрного союзу Геннадій Новіков зауважив, що це перше обговорення проекту бюджету. Всі пропозиції, висловлені на засідання, будуть уважно розглянуті. Важливо також вчасно розробити порядки фінансування на наступний рік, сказав він.

Інфоіндустрія