Міністерство аграрної політики та продовольства презентувало спільно з Державним агентством електронного урядування та Трансперенсі Інтернешенал Україна оновлений Держземкадастр на базі технології Blockchain. На думку розробників, це дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних, що унеможливить їх підміну в результаті несанкціонованого зовнішнього втручання, а також – дасть можливість здійснювати контроль за системою.
Нагадаємо, що постанову про перехід Держгеокадастру на Blockchain прийняли 21 червня 2017 року.
«Переведення земельного кадастру на технологію Blockchain – це черговий елемент трансформації ринкових відносин… Місяць тому запровадили регуляторний моніторинг земельних відносин, а найближчим часом – аукціони з оренди державних земель також здійснюватимуть у режимі онлайн на Blockchain», – розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовльства України Максим Мартинюк.
У свою чергу директор Державного агентства електронного урядування Олександр Риженко зауважив, що земельний кадастр став другим проектом у держсекторі, де застосована технологія Blockchain. На початку вересня її впроваджено у систему електронних торгів арештованого майна OpenMarket та з її використанням проведено у світі електронні торги.
Blockchain – це вдале поєднання внутрішньої безпеки та громадського контролю, оскільки забезпечує надійну синхронізацію даних та захищає їх від підміни у результаті зовнішнього втручання. Тому для нашої країни – це ідеальний інструмент для забезпечення цілковитої прозорості та безумовної довіри населення до цих даних», - пояснив він.
За його словами, до кінця цього року технологію Blockchain також почне використовувати Реєстр майнових прав.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта