Ріпак - високотехнологічна культура. Вміння, кошти і праця, вкладені аграрієм в його вирощування окупаються сторицею. При ефективному дотриманні технології вирощування можна досягти врожайності понад 5,0 т/га. Однак, в поточному сезоні українські аграрії стурбовані проблемою можливого переростання своїх посівів напередодні перезимівлі культури, що викликано гідро-термічними умовами більшості регіонів. Чи переживуть посіви зиму, залежить не лише від погодних умов, а й від технологічних прийомів в осінній період, зокрема застосування регуляторів росту та борвмісних добрив.
При побудові системи основного живлення та позакореневих обробок ріпаку озимого важливо розрахувати в кожному конкретному випадку для кожного поля. Він строго підпорядкований ґрунту, погоді і обраної технології вирощування.
«Але слід пам'ятати, що надмірне внесення азотних добрив восени та дуже ранні строки сівби, можуть призвести до зайвого нарощування вегетативної маси. Ріпак з великою ймовірністю просто вимерзне взимку. Саме тому, важливо проводити своєчасний моніторинг посівів і брати до уваги майбутні прогнози погодних умови у конкретному регіоні та планувати обприскування із застосуванням фунгіцидів та регуляторів росту», - зазначає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР групи компаній UKRAVIT Олександр Мигловець.
На сьогоднішній день в портфелі Групи компаній UKRAVIT є високоефективний фунгіцид системної дії з регулятивними властивостями для обробки посівів ріпаку - «Унікаль».
Його регулюючі властивості полягають у зниженні висоти стебла, уповільненні росту вегетативної маси (у рослини клітини не так швидко розтягуються), при цьому його розвиток проходить відповідно до фенофаз. «Унікаль» також контролює ряд грибкових хвороб, зокрема альтернаріоз, фомоз, борошнисту росу, які можуть уже проявлятися від фази 3-4 листків ріпаку. В осінній період зазвичай норма його витрати становить 0,7-1,0 л/га, - зазначає Олександр Мигловець.
«Але необхідно пам’ятати та зважати на температурні умови, оскільки практично усі триазоли ефективно діють за температури від + 10 0С. Беручи до уваги температурний режим останніх кількох днів (в нічні години температура понижується до +4..+5 0С), тактику регуляції посівів ріпаку озимого необхідно переглянути. За таких умов ми рекомендуємо застосовувати цілеспрямовані регулятори росту, зокрема «Берегиня», до якої входить хлормекват-хлорид та який ефективно буде діяти при понижених температурах, - наголошує Олександр Мигловець.
«Норма його використання для посівів ріпаку озимого в осінній період становить 1,0-1,5 л/га. Важливим фактором обрання норми витрати є фаза на момент обробки а також густота стояння рослин на 1 га. Тобто препарат у мінімальних нормах підійде за фази обробки 3-4 листків та оптимальної щільності рослин, натомість максимальні норми витрати необхідні для посівів із раннім строком посіву, фази 5-6 і більше листків та щільним стеблостоєм. Окрім фунгіцидів та регуляторів росту, для накопичення вищої кількості цукрів для кращої перезимівлі, обов’язково в осінній період необхідно застосувати «Авангард Р Бор» у нормі 1,0-1,5 л/га», - зазначає Олександр Мигловець.
Довідка: UKRAVIT – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 135 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).
З питань продажу та співпраці звертатися: ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, вул.Дегтярівська, 25/1.
Гаряча лінія: 0 800 301 401
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта