«За останні 25 років ми не мали настільки масового і масштабного рейдерства, як зараз. Якщо брати інформацію, яка надходить з регіонів, то від початку року в Україні відбулося понад 700 захоплень як землі, так і іншого майна. Такої статистики ми не мали ніколи», — зазначив Леонід Козаченко.
За його словами, причина стрімкого «розквіту» рейдерства не лише у недосконалому законодавстві. «Практично ніхто з нас не може навести приклад, коли рейдерів було покарано за вчинений злочин. Це дуже велика проблема. Це свідчить про недоліки у роботі слідчих органів і судової системи», — сказав президент УАК.
Однак, за його словами, хорошим знаком є те, що влада активно включилася у вирішення проблеми рейдерства. «Позиція влади свідчить про те, що вона хоче вирішити цю проблему. Ви знаєте, що антирейдерські комітетські слухання відбулися у Верховні Раді, створені відповідні депутатські об’єднання. В Кабінеті Міністрів створена створена спеціальна урядова комісія, до якої увійшли керівники міністерств, відомств, у тому числі силових», — пояснив Леонід Козаченко.
Зазначимо, що круглий стіл «Нотаріальний захист від аграрного рейдерства» відбувся 28 вересня в Києві. У ньому взяли участь представники Нотаріальної палати України, Міністерства юстиції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції», громадської спілки «Аграрний союз України» та ГО «Бізнес Варта».
Інфоіндустрія
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта