АгроПолігон Арніка: Вирощування органічної сої
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

АгроПолігон «Арніка». Соя
АгроПолігон «Арніка». Соя

Наша команда приїхала до ТОВ «Лан-Агро», що входить у структуру агропромислової групи «Арніка», у рамках проекту АгроПолігон, щоб дізнатися про технологію вирощування органічної сої та результати такого вирощування.

Отож їдемо полями господарства «Лан-Агро» у супроводі Сергія Середи, шеф-агронома «Арніки», та Володимира Іванюка, радника генерального директора.

Сергій Середа

Сергій Середа, шеф-агроном агропромислової групи «Арніка»

Основна увага — технології вирощування сої

Досить швидко дісталися і того поля, на прикладі якого будемо досліджувати технологію вирощування сої у господарстві.

Це поле площею 81,5 га, засіяне соєю сорту Хорол.

Погодні умови цього року були складними, і не лише для сої, але й для інших культур: у квітні спостерігалося значне похолодання та нічні заморозки на грунті, травень також теплом не радував. Через погодні умови і сівбу провели лише у кінці травня, хоча за більш сприятливих умов її можна було б виконати раніше на 10-14 днів. А влітку розпочалася значна спека з посухою, кількість опадів за вегетаційний період була надзвичайно низькою. При середньомісячній нормі опадів 45 мм тут випадало не більше 30 мм за два місяці. Тобто умови розвитку сої були не найсприятливішими.

Посіви сої, сорт Хорол

Насіння. Сорт Хорол ранньостиглий, має період вегетації 100-105 днів. Тому яскравої зелені на полі ми вже не побачили, соя поступово жовтіє. Ще 2-3 тижні, говорить Сергій Середа, і поле буде готове до збирання.

«Сорти сої обираємо у першу чергу за такими параметрами, як стійкість до стресових факторів та показники урожайності. Стійкість до хвороб особливо важлива, адже боротися з хворобами фунгіцидами ми не можемо. Сорт Хорол проявив себе дуже добре. Він стійкий до ураження шкідниками та хворобами, ранньостиглий, а тому рано звільняє поле, що робить його гарним попередником для озимої пшениці. І до того ж високоврожайний», — говорить Сергій Миколайович.

Він також розповідає, що сою у господарстві висівають різних груп стиглості, щоб оптимізувати збирання та грамотно перерозподілити навантаження на техніку.

Сівбу на полі, яке ми оглядаємо, проводили 27 травня з нормою висіву 900 тис. насінин/га та міжряддям 38 см.

«Ми надаємо перевагу сортам сої детермінантного типу. А таким сортам для гарного гілкування потрібен певний простір. Ми їм цей простір забезпечуємо за рахунок більших міжрядь, бачите, як добре гілкуються рослини?», — пояснює шеф-агроном.