Знайшли джерела збільшити пряму підтримку агросектору на 2 млрд грн — джерело
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Аграрні асоціації спільно з народними депутатами готують зміни до аграрної частини бюджету на 2017 рік. Про це AgroPolit.com розповіло джерело, знайоме з деталями цих змін. Нагадаємо, що в проекті на наступний рік передбачено 6,3 млрд грн на пряму підтримку АПК, загальна сума включно з потребами Мінагрополітики та дотичних до нього держвідомств — 13,4 млрд грн. Як писав у своєму матеріалі AgroPolit.com, аграрна спільнота  не задоволена основними статтями бюджету на 2018 рік.

За даними нашого співрозмовника, відбулося дві зустрічі на тему змін до бюджету. Остання — вчора на базі аграрного комітету Ради. На ній були присутні: 5 народних депутатів та представники ряду асоціацій — УКАБ, АФЗУ, ВАР, УАК, «Аграрний союз» та інші.

Лунало три ключові пропозиції.

Перша — змінити цільове призначення частини коштів, виділених на підтримку тваринництва в сумі 2,3 млрд грн (планується направити на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів). «Аграрії нарікали на те, що немає гарантій, що дані кошти підуть до всіх (немає чітких критеріїв їх розподілу),  а відтак — це потенційний ризик корупції. Тож 2 млрд грн із цих коштів запропонували віддати на бюджетну дотацію, збільшивши її таким чином до 4 млрд грн (зараз у проекті на ці цілі виділено лише 2 млрд грн. — Авт.)», — пояснює джерело. Нагадаємо, сьогодні в агросекторові триває дискусія щодо зміни механізму отримання цих коштів, адже левову частку з них отримало одне підприємство — МХП. На репліку видання, чому ініціюють збільшення саме цієї програми без зміни механізму, співрозмовник зазначив, що механізм прозорий, інша справа, аби дотації почали отримувати ширше коло аграріїв вони повинні юридично розділити тваринництво  і рослинництво  у своїх господарствах, тоді вони також «отримуватимуть кошти, як і Юрій Косюк».

Друга — збільшити загальну суму прямої підтримки АПК, мінімум на 2 млрд грн, довівши її до 8,3 млрд грн. Зробити це можна, на думку учасників зібрання, двома способами. Перший — вивести з тіні оренду с/г земель, запровадивши за необробіток землі плату в 1 тис. грн. Тоді кількість офіційних орендодавців виросте, а слідом за нею — і загальна сума сплата фіксованого податку з земель у обробітку. «Це дасть, мінімум 2 млрд грн у бюджет, розраховують вони», — додає джерело. Інший — зупинити нелегальне виробництво алкогольних напоїв, що також дасть в бюджет цю і навіть більшу суму.

Третя — зменшити суму компенсації при купівлі української сільгосптехніки. Адже в цьому році вибрано тільки 250 млн грн. Відтак на 2018 рік замість 1 млрд грн хочуть лишити 0,5 млрд грн, а решту — на програму компенсації кредитних відсотків банків.