Держпродспоживслужба працює над змінами до Порядку відшкодування збитків, завданих особам внаслідок запровадження карантину тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних хвороб, які б дозволили оперативно та в повному обсязі виплачувати кошти громадянам та спеціалізованим господарствам за вилучену у населення худобу через АЧС.
Про це розповів голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.
Він зазначив, що у проекті бюджету на 2018 рік, який зареєстрований у Верховній Раді України, Кабмін запропонував суттєво збільшити обсяги фінансування на проведення протиепізоотичних заходів: якщо цьогоріч на ці цілі було виділено 113 млн грн, то в наступному році пропонується передбачити 687 млн грн.
Лапа зазначив, що через недофінансування Держпродспоживслужба стикалася з парадоксальними ситуаціями, коли в бюджеті не були передбачені кошти навіть на діагностику АЧС, і Служба зверталася до донорів за допомогою, щоб мати можливість проводити такі дослідження.
За словами голови Держпродспоживслужби, збільшення у шість разів передбачуваних бюджетом обсягів фінансування протиепізоотичних заходів на наступний рік дасть змогу вивести проведення протиепізоотичних заходів на новий рівень, у тому числі й оперативно та у повному обсязі виплачувати населенню компенсацію за вилучення свиней через АЧС.
«Наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів. Тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада. І гарантувати людям, що ці кошти будуть через 3–4 дні чи через тиждень надзвичайно важко в силу бюрократичних процедур», — зазначив Лапа.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта