Нинішній урожай зернових на 4,5% нижче торішнього
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Нинішній урожай зернових на 4,5% нижче торішнього через аномальні погодні умови.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук, пише «ГолосUА».

«Незважаючи на збільшення посівних площ під сільськогосподарські культури в порівнянні з минулим роком, коли ми зібрали близько 66 млн тонн зернових, в поточному році урожай буде нижчим. Перш за все, на це вплинули несприятливі погодні умови: пізні весняні заморозки і літня посуха. Раніше збір врожаю прогнозувався на рівні 61 млн тонн, а в ході польових робіт прогноз був підвищений до 63 млн тонн. Однак це все одно на 4,5% нижче торішнього», — сказав Марчук.

За його словами, збір ранніх зернових і зернобобових культур уже завершився з валовим показником на рівні 37,6 млн тонн, що на 2,2% менше торішнього.

«У 2016 році зібрали 38,4 млн тонн. Зараз йде збір пізніх зернових. Станом на 22 вересня українські аграрії зібрали 40 млн тонн зернових і зернобобових культур. Хоча в валових показниках зменшення врожаю і присутнє, але воно не є критичним і не впливає ні в бік збільшення, ні в бік зменшення внутрішньої ціни на хліб і хлібобулочні вироби. В цьому відношенні змінився тільки експортний потенціал, який, безумовно, став менше, ніж в 2016 році», — уточнив Марчук. 

За його словами, внутрішнє споживання зернових і зернобобових культур в Україні знаходиться в межах 4,5–5 млн тонн.

«Тому тут нічого не зміниться. Внутрішні ціни на хліб у нас залежать від зовнішніх цін на зернові, які зараз ростуть. Зростання цін на зерно — це добре для економіки так буде більший приплив валюти, але високі ціни вдарять по гаманцях громадян. Для порівняння сьогодні, на початку нового 2017/18 маркетингового року на світовому ринку ціна за тонну продовольчої пшениці в межах $185, а в минулому році в цей же час фіксувалася в межах $164–168», — сказав заступник голови ВАР.

Нагадаємо, станом на 20 вересня Україна експортувала 8,6 млн тонн зерна, що на 570 тис. тонн менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.