Україна займає 11-те місце в Європі за площею сертифікованих земель для органічного сільського господарства. Про це повідомляє пресслужба МінАПК.
«З боку України ми усвідомлюємо наші зобов’язання щодо впровадження повноцінної системи державного регулювання та контролю в галузі органічного сільського господарства. Наші партнери в США чи ЄС, де українська органіка споживається в першу чергу, очікують від нас не лише імплементації норм нового законопроекту №5448, який на разі чекає на голосування у ВРУ, але й швидкого створення відкритої та прозорої бази даних виробників органічної продукції в Україні»,- заявила заступник міністра АПК Ольга Трофімцева.
На її думку, ці два надважливі кроки допоможуть зробити український ринок «органіки» прозорим і простежуваним та дадуть нам аргументи у спілкуванні з імпортерами української продукції у випадку фальсифікацій чи недобросовісної конкуренції.
За словами Ольги Трофімцевої, як представники Європейської Комісії, так і представники USDA погодились з тим, що основними інструментами підвищення рівня прозорості торговельних ланцюгів в органічному секторі мають бути більш активне використання новітніх інформаційних технологій та швидкий обмін інформацією між уповноваженими органами державного контролю країн експортерів та імпортерів. Також створення уніфікованих та гармонізованих баз даних щодо виробництва та торгівлі органічною продукцією, уніфікація правил та вимог до виробників, органів сертифікації та контролю.
«Всі озвучені кроки можуть бути реалізовані лише спільними зусиллями. І ми з боку України будемо ініціювати і підтримувати роботу в даному напрямку. В тому числі з метою виправлення ситуації з іноді не зовсім позитивним іміджем України як постачальником органічної продукції. При цьому, я сподіваюсь, що ми будемо дотримуватись принципу рівної відповідальності всіх гравців впродовж ланцюга збуту продукції. А це означає, що у випадках фальсифікації органічної сільськогосподарської продукції чи інших скандальних випадків шахрайства в даній галузі, мають нести відповідальність конкретні компанії, які будуть винними - будь-то виробники, трейдери-посередники чи сертифікуючі або контролюючі органи, в тому числі в країнах-імпортерах», - підкреслила Ольга Трофімцева.
Довідка: Ключові країни, що імпортують українську органіку: Німеччина, Австрія, Польща, Італія, Франція, Нідерланди, Данія, Швейцарія, США, Канада. Статистика щодо органічного виробництва, за даними моніторингу, проведеного МінАПК та Офісом підтримки реформ, станом на 31.12.2016 рік: площа сертифікованих органічних земель – 156 879 га; загальна площа сільськогосподарських земель, які контролюються сертифікаційними органами – 306 366 гa, загальна кількість органічних операторів – 414 (в тому числі: 128 трейдерів, переробників, операторів без даних щодо загальної площі земель та сертифікованої площі), основа для реєстру органічних операторів України. 17 сертифікаційних органів в Україні (Регламент ЄС № 1235/2008), основа для реєстру органічних сертифікаційних органів в Україні.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта