Світові експортні ціни на пшеницю впали
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

7_05.jpeg

За даними останнього Моніторингу та аналізу цін (FPMA), який виходить щомісяця, міжнародні ціни на пшеницю знизилися в серпні. Ціна на базисну американську пшеницю різко впала після зростання, яке тривало протягом 3 місяців поспіль, і склала в середньому 202 долара США за тонну, що майже на 16 % нижче, ніж у липні, але на 8% вище показника відповідного місяця минулого року.

Тиск у зв'язку зі збором урожаю та сприятливими прогнозами пропозицій на світовому ринку, зокрема, в результаті зростання прогнозу виробництва у Чорноморському регіоні, знизив ціни, незважаючи на небезпеки щодо скорочення запасів високоякісного зерна. В Аргентині, незважаючи на перегляд сівозмінної площі в бік скорочення, ціни залишилися на 12% нижчими, ніж у минулому році.


 

Що стосується регіону СНД (Європа та Азія), то в серпні ціни на пшеницю та пшеничне борошно в цілому залишалися стабільними; ціни на картоплю продовжували знижуватися.

В Казахстані, одному з основних експортерів регіону, експортні котирування пшениці залишилися на рівні попередніх місяців, що в основному відображає низьку торгову активність перед початком поставок з основного урожаю 2017 року, збір якого нещодавно розпочався, і очікується на хорошому рівні.

В Російській Федерації експортні та внутрішні ціни на пшеницю та пшеничне борошно в серпні знизилися в зв'язку з початком збирання урожаю. Оцінки виробництва в цьому році були переглянуті в бік збільшення в зв'язку з ростом очікуваної урожайності після випадання сприятливої кількості осадків.

В Україні ціни на пшеницю були стабільними або дещо укріпилися у серпні через слабкі продажі з боку фермерів і побоювання щодо скорочення запасів високоякісного зерна.
 
В країнах-імпортерах регіону ціни на пшеничне борошно також були в цілому стабільними.