Новий механізм розподілу квот на вилов риби несе в собі значні ризики і може дуже сильно вдарити по вітчизняним рибальським господарствам, що призведе до скорочення робочих місць, знищення водної інфраструктури та фінансових втрат. Таку думку висловив глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
«У 2017 році українських рибалок чекає нововведення - вони отримають квоти не на рівні 100%, оскільки 15% квот на вилов риби можна буде викупити на аукціоні. Ця ініціатива пов'язана з величезними ризиками для вітчизняних рибалок, які багато років працюють на певній території. Вона може привести до скорочення робочих місць, знищення водної інфраструктури та фінансових втрат », - зазначив експерт.
За словами Олександра Чистякова, по-перше від нового механізму постраждає інфраструктура, оскільки рибалки, які кілька років працюють на одному водосховищі, вкладають гроші не тільки у вилов риби, а й в розвиток свого бізнесу: проводять зариблення, меліоративні роботи, виставляють штучні нерестові гнізда, пробивають лунки і так далі. А тепер уявіть, що на це ж водосховищі прийде нова компанія - їй не потрібно вкладати гроші в розвиток інфраструктури, більш того, їй навіть не потрібно її зберігати. Це в підсумку може призвести до погіршення стану водойм в Україні.
Також проблеми можуть спостерігатися і всередині певних рибальських компаній, оскільки вони отримають у 2017 році менше квот на вилов риби, ніж раніше, відповідно їм доведеться або скорочувати робочі місця, або нести величезні фінансові втрати.
Також експерт наголосив, що, на жаль, реформи в Україні здійснюють, м'яко кажучи, не професіонали, вони не радяться з експертами і представниками тієї чи іншої галузі, що в підсумку тільки погіршує ситуацію.
В цілому експерт упевнений, що остаточно судити про втрати рибалок в зв'язку з новим механізмом розподілу квот на вилов риби, можна буде тільки в кінці 2017 року, проте вже зараз ризики від таких реформ є досить значними і загрожують рибалкам величезними фінансовими втратами.
Нагадаємо, раніше з'явився проект міністерського наказу про встановлення режимів рибальства на дніпровських водосховищах, в басейні Чорного і Азовського морів у 2017 році.
Як пояснили в Мінагропроді, введення таких режимів передбачено законом про рибне господарство та порядком використання водних біоресурсів від 2015 року.
За матеріалами: ГолосUA
© ООО "Агро Онлайн", 2024, support@agro-online.com | Оферта