Запропоновано механізм ліквідації схем перереєстрації корпоративних прав на землю
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

Запропоновано шлях вирішення проблеми перереєстрації корпоративних прав на землю, в наслідок яких починаються рейдерські захоплення захоплень аграрних сільськогосподарських підприємств різних форм власності. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, більше 80% випадків рейдерства ‒ це перереєстрація корпоративных прав.

«Практично 100 % власників земельних паїв проти ,щоб підприємство, з яким вони заключили договір оренди, продавало корпоративні права без їхньої згоди. Адже часто заключають договір оренди, як приклад, з Іваном Васильовичем, який проживає в їхній місцевості, а через якийсь час дізнаються, що їхніми паями користується уже якийсь ібрагім», ‒ уточнив Апостол.

Він вважає, що якщо власник с/г підприємства продає, дарує, переоформлює корпоративні права чи частку без письмової згоди власників земельних паїв, то договір оренди втрачає силу і вважається розірваним.

Це, звичайно, до народних депутатів. Це їм під силу, але розумію, що цього не станеться .Хто ж буде різати сук, на якому дуже комфортно сидиться», ‒ розмірковує радник міністра внутрішніх справ.

Він додає, що на таких схемах наживаються шахраї.

Сума заробітку від $400 до $1000 за гектар, в залежності від строку оренди. А селянам як завжди- дірка від бублика», ‒ підсумовує Михайло Апостол.