13 вересня цього року відбулося виїзне засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, у селі Трибухівці Тернопільської області на базі фермерського господарства «Гадз». Про що говорили депутати та як господарюють садівники ‒ читайте детальніше в спецпроекті AgroPolit.com «Кислий присмак» українського садівництва — проблеми та реалії галузі».
В ході засідання обговорювали основні проблеми галузі садівництва та шляхи їх вирішення. Серед ключових питань – розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а також майбутнє галузі садівництва і переробки фруктів в Україні.
За результатами було відмічено, що в період з 2013 до 2017 років по всіх категоріях господарств площі садів скоротилися з 253,2 тис. га до 224,4 тис. га, з яких майже 14 тис. га залишилося на території Криму.
Це пов’язано з тим, що створення плодово-ягідних насаджень потребує тривалого періоду виключно вкладання фінансових ресурсів, а термін окупності з моменту закладення можливий не раніше ніж на 5 рік для ягідних-кущових культур, на 10 рік для зерняткових і кісточкових культур та на 15 рік для горіхоплідних культур.
Саме тому, депутати та виробники дійшли до висновку, що сьогодні вітчизняне виробництво фруктів потребує неабиякої уваги. І тільки через стабільну державну фінансову підтримку вдасться забезпечити власні потреби та збільшити експортний потенціал галузі.
Після закінчення зустрічі виробників і депутатів конкретного меморандуму про співпрацю підписано не було. Проте комітет взяв «на замітку» низку питань. Коли буде представлено концепцію підтримки садівництва — поки невідомо, але час спливає. Тим часом, видання Кurkul.com зібрало конкретні пропозиції експертів і оприлюднило план реанімації садівничої галузі в матеріалі «Операція-реанімація: як не втратити садівничу галузь України?». З деталями можна ознайомитися в інфографіці AgroPolit.com «Садівництво України в цифрах 1995—2016 роки».
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта