По всім продовольчим культурам цьогорічне виробництво перевищує або значно перевищує рівень внутрішнього споживання. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, останніми днями розповсюджуються прогнози в контексті рівня урожаю та відповідно – пропозиції і цін на продукти харчування.
«Я не прихильник теорій змов і не хотів би припускати контрольовану організацію таких коментарів – швидше за все, ми маємо справу із некомпетентністю та/або бажанням зробити гучну заяву. Тим не менше, такі прогнози широко розповсюджуються і, природньо, викликають стурбованість щодо вартості основних продуктів», ‒ написав перший заступник міністрі.
Він додав, що баланси профіцитні.
Навіть жита – культури, яка має низьку врожайність і яку ми традиційно докуповували з-за кордону, – в 2017 році вирощено на рівні потреби (490 тис. тонн). Пропозиція пшениці перевищує внутрішній попит в 2,5 разу, ячменю – більш як удвічі, кукурудзи – в 4,6 разу», ‒ навів дані Мартинюк.
За його інформацією, цукру буде вироблено 2 млн тонн при тому, що з’їдаємо ми 1,5 млн тонн, олії – біля 6 млн тонн при потребі всього 400 тис. тонн, борошна – 2,3 млн тонн при споживанні 1,8 млн тонн. Виробництво овочів - 8,3 млн тонн, що більш як на 1 млн тонн перевищує фонд споживання. З картоплею, маючи співвідношення виробництво/попит на рівні 20,5/6,3 млн тонн, можемо також почуватись більш ніж вільно.
Не треба бути економістом, щоб зрозуміти, що такий рівень перевиробництва не створює передумов для зростання споживчих цін. Ми будемо повністю забезпечені ключовими продуктами та можемо розраховувати на стабільність цін», ‒ підсумував Максим Мартинюк.
© ООО "Агро Онлайн", 2025, support@agro-online.com | Оферта