В Україні зросло виробництво яловичини
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

З початку 2017 року, станом на 1 вересня, українськими господарствами вироблено 1 456 тис. тонн м’яса всіх видів, що на 0,2% більше порівняно із відповідним періодом минулого року. При цьому, зросло виробництво яловичини (+1,9%) та птиці (+0,1%), а виробництво свинини зменшилося на 0,4%.

 

 
Експерти відмічають, що експорт м’яса та м’ясопродуктів за звітний період склав 243 тис. тонн (+30%, порівняно із січнем-серпнем минулого року), імпорт – 128 тис. тонн (+16%).

У повідомленні зазначається, що частка м’яса птиці у загальних обсягах експорту становила 79% (192 тис. тонн, що на 24% більше, ніж роком раніше). Найвищим попитом українська птиця у поточному році користувалася у Іраку, Єгипті та Нідерландах.

У поточному році відбулося пожвавлення зовнішньої торгівлі вітчизняною яловичиною та свининою, обсяги експорту яких зросли у півтора та два рази відповідно. Основними імпортерами цих видів м’яса є країни колишнього СРСР – Білорусь, Грузія, Казахстан, Молдова.

Протягом звітнього періоду експортовано 39 тис. тонн яловичини, що становить 23% від її вітчизняного виробництва.

"М’ясний імпорт, як і в попередні періоди, переважно представлений свининою та м'ясом птиці. При цьому, імпорт птиці за 8 місяців ц. р. зріс на 40%, а свинини − зменшився на 2%. Імпортується м'ясна продукція, в основному, із Польщі та Німеччини. Частка імпорту у внутрішньому продовольчому споживанні у січні−серпні 2017 року склала 9%", - відмічають аналітики.

За балансовими розрахунками експертів, за 8 місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом 2016 року наповнюваність внутрішнього ринку м’ясом та м’ясопродуктами на 2% менша, ніж роком раніше (яловичина – «мінус» 15%, наповнюваність свининою та м’ясом птиці знаходиться практично на рівні минулого року). Відповідно середньодушове споживання населенням м’яса і м’ясопродуктів відстає від торішнього на 0,7 кг і склало за 8 місяців 31,4  кг у розрахунку на особу.